Masdaf, Alanında En Çok İhracat Yapan Şirketler Arasında!

Pompa sektörünün önde gelen oyuncularından Masdaf, ihracatta ki başarısı nedeniyle Makine İhracatçıları Birliği’nden başarı belgesi aldı.

 Masdaf, Alanında En Çok İhracat Yapan Şirketler Arasında!
 Masdaf, Alanında En Çok İhracat Yapan Şirketler Arasında! Basın Bülteni
moyo

Covid 19 pandemisi sürecinde küresel ölçekte oluşan krize rağmen ihracatta yüzde 20 büyüme kaydeden Masdaf,  ihracatta ki başarısı nedeniyle Makine İhracatçıları Birliği’nden ( MAİB ) başarı belgesi aldı. Katma değerli su teknolojileri ile “2020 yılında pompalar ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında” yer alarak, ülke ekonomisine değer katmaya devam eden Masdaf, pompa sektöründe bir dünya markası olmayı hedefliyor.

“XSight’ın pazar raporuna göre mevcutta 34 Milyar Dolar seviyesinde olan global santrifüj pompa pazarı’nın 2028 yılına kadar 51 Milyar Dolara ulaşması bekleniyor, biz de Masdaf olarak bu pastadan önemli bir pay almayı hedefliyoruz” diyen Masdaf İhracat Müdürü Alper Haberal, sözlerine şöyle devam etti: “Masdaf olarak, ileri teknoloji ürünlerimiz ve yüksek mühendislik ihtiva eden hizmetlerimiz ile ülkemizin, pompa sektöründeki dünya markası olmayı hedefliyoruz. Makine İhracatçıları Birliği’nin kayıtlarına göre sektörümüzün en çok ihracat yapan 5 firması arasında yer alıyor olmamız da ürettiğimiz teknolojinin global pazardaki gücünü gösteriyor. 

2020, pandemi nedeniyle sektörümüz için pek parlak bir sene olmadı. 2019 yılına göre pazarda yüzde 8 daralma yaşandı ;ancak biz Masdaf olarak pazardaki daralmaya rağmen yarı mamul stoğumuz, teknoloji ve inovasyona yönelik yatırımlarımız ve ihracat pazarlarındaki gücümüz ile ihracatımızı yüzde 20 artırarak, sektörümüzdeki ilk 5 ihracatçı arasında yer almayı başardık. 

Hizmet verdiğimiz tüm alanlarda fark yaratan ürün ve hizmetlerimiz ile bugün başta Orta Doğu, Afrika, BDT ülkeleri olmak üzere 72’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İleri teknolojimiz ve mühendislik gücümüz ile ürün yelpazemizi sürekli geliştirirken, dış pazarlarımızı çeşitlendirme stratejimiz doğrultusunda da yeni pazar arayışlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 

Yarım asra yaklaşan geçmişimizle sektörde daima ilklere imza atan Masdaf olarak, önümüzdeki dönemde de daha fazla yatırım, istihdam ve ihracatla, ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye pompa sektöründeki lider marka konumumuzu korurken, güçlü markalaşma çalışmalarımız ve iletişim stratejilerimizle de global pazarlarda marka bilinirliğimizi ve gücümüzü artırmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor