Tüp Mide Ameliyatı ile Kaç Kilo Verilir?

Tüp Mide Ameliyatı ile Kaç Kilo Verilir?
Tüp Mide Ameliyatı ile Kaç Kilo Verilir? Haber Metraj
moyo

Clinic Care Center, tüp mide ameliyatları ile hastalarının ayda en az 20 kilo vermesi adına bir tedavi süreci izlemektedir.

Tüp Mide Ameliyatı, bilindiği üzere doğrudan kilo verme etkisi olan bir süreç değildir. Ancak mide hacmini küçülten bu ameliyat, uzun vadede kilo vermeye yardımcıdır. Bu aşamada öncelikle uzman diyetisyenlerle birlikte hastaların kilo kontrolleri yapılmalıdır. Hastanın vitamin eksikliği, protein alamaması gibi etkenler kilo vermesine engel olacaktır. Düzenli kontroller yapılması ve diyete uyum sağlanması, kısa sürede kilo kaybetmek için yeterlidir.

Tüp Mide Ameliyatı ile Kilo Verme Süreci

Halk arasında mide küçültme ameliyatı olarak da bilinen tüp mide ameliyatları, midenin bir kısmının alınması işlemidir. Diğer obezite tedavilerine göre daha modern teknikler kullanılır. Bu sayede iyileşme süreci daha kısadır ve hasta normal hayatına ortalama 2 hafta içerisinde döner.

Ameliyat ardından kilo vermeye başlama süreci de başlayacaktır. İlk olarak diyetisyenlerimiz diyet listelerini, hastanın öyküsü ve tetkiklerine göre hazırlar. Ameliyat ardından 1 hafta kadar sıvı ile beslenme daha sonra püre ile beslenme gerekir. Diyet listesine dönüş yapıldığında ise 1 ay sonra kilo kontrolleri yapılacaktır.

Ameliyat için ödenmesi gereken ücret sadece cerrahi işlemler içindir. Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2022 ücretlerine göre kliniğimiz ücret belirler. Kilo kontrolleri içinse ekstra ücretler ödemenize gerek yoktur. Rutin kontrollerle birlikte tahlil yapılırsa ücret ödemeniz gerekir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonraki Kilo Takipleri

Kilo takibi ilk olarak 1 ay sonrasında yapılmaktadır. Bu süredeki kilo verme hızı ve oranına göre diyet listeleri kontrol edilir. Eğer hasta yeterince kilo veremiyorsa diyet listesinde değişiklik yapılacaktır. 3 ay, 6 ay ve 12 ay olmak üzere yeniden kontroller yapılmaktadır. Her kontrolde sağlıklı bir süreç izlemeniz adında gereken fiziksel ve psikolojik tetkikler yapılır.

Tüp Mide Ameliyatı ile Bir Ayda Kaç Kilo Verilir?

Tüp Mide Ameliyatı 2022 yılında diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Doğru diyet listeleri ile ameliyattan 1 ay sonra 20 kilo kadar verilmesi mümkündür. 12 ay sonunda ise ulaşmanız gereken ideal kiloya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://cliniccarecenter.com/ 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor