Best Multinationals™ 2022 Türkiye Listesi açıklandı

20 Temmuz 2022’de açıklanan Great Place to Work® Best Multinationals™ 2022 Listesi’nde, çalışan deneyiminde fark yaratan ve Türkiye'de faaliyet gösteren 36 çok uluslu şirket yer aldı.

Best Multinationals™ 2022 Türkiye Listesi açıklandı
Best Multinationals™ 2022 Türkiye Listesi açıklandı Haber Metraj
moyo

Great Place To Work® Enstitüsü’nün tematik, bölgesel ve sektörel en iyi işverenler listelerinin açıklanması sürüyor. 20 Temmuz 2022 tarihinde, Türkiye’de faal global şirketlerin en iyileri açıklandı. 1 Şubat 2022 ile 20 Haziran 2022 tarihleri arasında toplam 72 bin den fazla çalışanın geri bildirimi ile oluşan Best Multinationals™ 2022 Türkiye listesinde dört farklı çalışan sayısı kategorisinde toplam 36 şirket yer aldı. Culture Brief™ formunda yer alan “Şirketiniz birden fazla ülkede faaliyet gösteriyor mu?” sorusuna “Evet” cevabı veren şirketler arasından ikiden fazla ülkede faaliyet gösteren Great Place to Work® sertifikalı organizasyonlar değerlendirmeye alındı. Değerlendirme metodolojisi kapsamında listeye aday olan şirketlerin Türkiye operasyonları dışında yurt dışında en az iki ülkede ticari faaliyetlerinin  olması gerekiyor. İlgili kriterleri karşılayan aday organizasyonların içerisinden listede yer alanların Trust Index™ skorları ve For All™ metodolojisi kullanılarak liste sıralamaları belirlendi. Great Place to Work® Best Multinational List™ 2022 Türkiye’de 50-99 Çalışan Sayısı Kategorisi birincisi Lima Logistics, 100-249 Çalışan Sayısı Kategori birincisi Lansinoh Laboratories, 250-499 Çalışan Sayısı Kategorisi birincisi AbbVie ve 500+ Çalışan Sayısı Kategori birincisi Turkcell Global Bilgi oldu.

 

Çok uluslu şirketler Takım Ruhu, Gurur ve Hakkaniyet başlıklarında fark yaratıyorlar

Türkiye'de faaliyet gösteren Best Multinationals™ 2022 Türkiye listesinde yer alan çok uluslu şirketlerin, Great Place to Work® sertifikasına sahip şirketlere nazaran yüksek skorlara ulaştıkları görüldü. Bunlar içerisinde Takım Ruhu başlığında yer alan “Şirkete yeni katılan bir çalışan burada hoş karşılanıyor” sorusunda yüzde 95, Gurur başlığında da “Buraya önemli katkılarda bulunabileceğime inanıyorum” sorusunda yüzde 94 skor tespit edildi. Çok ulusluluğun kurum kültürüne yansıması olarak kabul edilebilecek “Çalışanlara, milliyetleri ve etnik kökenlerine bakılmaksızın adil davranılır” sorusundaysa yine yüzde 94 skor gözlemlendi.

 

Eyüp Toprak: “Yeni çalışma modellerinde de en önemli unsur ‘İNSAN’ı merkeze koymak”

Herkes için daha iyi bir dünya inşa etmek istediklerini ve bunun Great Place to Work® misyonunun temelini oluşturması nedeniyle 2022 yılına “Better World For All” teması ile başladıklarını belirten Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Pandemi sırası ve sonrasında çalışan ve işveren nezdinde olumlu pek çok değişiklik gözlemledik. Bir yanda çalışanlar kendilerini, işlerini ve işverenlerini değerlendirme imkanı bulurken diğer tarafta da işverenler yeni çalışma modelleriyle çalışanlar için daha insani çalışma koşulları oluşturmaya başladılar. Hiç kuşkusuz bunda Türkiye’de faal global organizasyonların da büyük katkıları oldu. İnsan unsuru çok kıymetli ve kurum kültürünün merkezine İNSAN’ı alan tüm işverenler, harika işyeri olma konusunda hep daha öndeler. Bu listemizde de, insana değer vermenin ortaya koyduğu farkı görebiliyoruz. Fark yaratan noktaların başında yöneticilerin organizasyondaki önemli konularda ve değişikliklerde çalışanları bilgilendirmeleri, çalışanların fikir ve önerilerini gerçekten sormaları ve bunları cevaplandırmalarında görebiliyoruz. Benzer şekilde, bir işi yapmak için yeni ve daha iyi yöntemler deneyen insanları, ortaya çıkan sonuç ne olursa olsun, kutlamaları da onları diğer sertifikalı organizasyonlardan farklı kılıyor. Global çapta faaliyet gösteren ve Best Multinationals List™ 2022 Türkiye’de yer alan 36 organizasyonu tebrik ederiz” dedi.

 

Great Place to Work® Best Multinationals List™ 2022 Türkiye

50-99 Çalışan Sayısı Kategorisi:

Lima Logistics
Logiwa
Sysmex Türkiye
Allcargo Turkey
Zoetis Türkiye
NEXT4BİZ Bilgi Teknolojileri
Arkem Kimya
Signify Turkey
 

100-249 Çalışan Sayısı Kategorisi

Lansinoh Laboratories
Chiesi İlaç
Viessmann Manisa Isı Teknolojileri
doktortakvimi.com
Doğuş Grubu
Hilti Türkiye
Ekin Smart City Teknoloji
Servier İlaç ve Araştırma
ISS Global Forwarding
 

250-499 Çalışan Sayısı Kategorisi

AbbVie
Novartis İlaç Türkiye
Novo Nordisk Türkiye
Organik Kimya
Insider
Solvia Yazılım
FEV Turkey
Kınay Taşımacılık ve Lojistik
TAV Technologies
 

500+ Çalışan Sayısı Kategorisi

Turkcell Global Bilgi
AstraZeneca Türkiye
Hilton Türkiye
Vodafone Holding
Kuveyt Türk Katılım Bankası
Tavuk Dünyası
Allianz Türkiye
Teleperformance Turkey
TB Sewtech Turkey
Adidas Group
 

Great Place to Work® Hakkında

Great Place to Work® işyeri kültürü konusunda global otorite konumundadır. 1992'den bu yana gerçekleştirdiği 100 milyondan fazla çalışan anketinden elde ettiği engin bilgiler ile bir işyerini harika hale getiren şeyin ne olduğunu ortaya koymuştur: Güven. Great Place to Work® kuruluşlara kültürlerini ölçme ve tüm çalışanları için yüksek güvene dayalı iş deneyimi oluşturarak daha iyi iş sonuçları elde etme konularında destek olur. Emsalsiz kıyas verilerinden faydalanarak Great Place to Work® Certified™ listesi ve Fortune dergisinde yıllık olarak yayınlanan 100 Best Companies to Work For® ve World’s Best Workplaces™ listeleri de dahil olmak üzere ABD ve 60'tan fazla ülkedeki Best Workplaces™ listelerinde yer alacak şirketler belirlenir. Tüm faaliyetlerini, tüm kuruluşlara A Great Place to Work For All™ sertifikasyonuna hak kazanmaları için yardımcı olarak daha iyi bir dünya oluşturma misyonuna uygun olarak gerçekleştirir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor