Spora bakış açımız çok önemli

Spora bakış açımız çok önemli
Spora bakış açımız çok önemli Haber Metraj
moyo

Sporun gelişimine ve sürdürülebilirliğine büyük önem veren Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti: Spora erişim konusunu çok ciddiye alıyoruz. Sporu herkes için erişilebilir kılmak hedeflerimizden biridir. Koç olarak katkınız bu konuda çok önemli. Sportif başarılara giden yolda antrenörlerimizin ne kadar yaşamsal bir rol üstlendiklerini biliyoruz. Ara sıra yaşadığınız sıkıntıların ve yaptığınız fedakârlıkların bilincinde olarak Bakanlığımızın tüm birimleriyle bu sorunların çözümü için seferber olmaktayız” şeklinde konuştu.

Bakanlık olarak gençlik kampları, gençlik merkezleri, yurtları, spor tesisleriyle oldukca geniş bir hizmet alanlarının bulunduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, tüm antrenörlerden yeni yaklaşımlar, yeni projeler beklediğini söylemiş oldu.

Sporda başarının sistemli ve disiplinli çalışmayla geldiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, şunları söylemiş oldu;

“Siz kıymetli antrenörlerimizin sportif başarıda etkinliğini arttırmak amacıyla tüm branşlarda eğitim standartının oluşturulması için branşa özgü müfredat emekleri celtabet yapmaktayız. Bu kapsamda Bakanlık bilişim sistemine yüklediğiniz antrenman programlarınızı takip ediyor ve bu programlar dahilinde yetiştirdiğiniz sporcularımızın internasyonal alanda başarı sağlayacağına inanıyoruz. Değerli ziyaretçilerimizin bu programı ciddiye alacağını umuyoruz” dedi.

“Eğitmenlerimiz, halkla en üst düzeyde temasta bulunan arkadaşlarımızdır.”

Bakan Kasapoğlu, antrenörlüğün büyük özveri gerektiren bir meslek bulunduğunu belirterek, “Sizler bizim halkla temasımızı en yüksek seviyede sağlayabilecek arkadaşlarımızsınız. Bu anlamda siz değerli ziyaretçilerimizin temas noktasındaki gayretleri önemli. Bugünkü programın amacı; aramızda olan 4 bin 412 antrenörümüz ve aramıza 2022 yılı itibarıyla yeni katılan antrenörlerimizin meslekle ilgili en güncel bilgilere ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bu eğitimin birinci ayağı olan uzaktan eğitimin hazırlanmasında üniversitelerimizin spor bilimleri alanında görevli akademisyenler, alıştırmacı ve sporcular yer aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor