Kütahya, Yapı Fuarı'na hazırlanıyor

19 Mayıs 2016 tarihinde ilk defa fuar düzenlenecek olan Kütahya oldukça yoğun günler geçirecek. Fuarı üstlenen Firig Fuarcılık, Mimarlar Odası ile birlikte hareket edecek. Bu kapsamda yapılan anlaşmada yakın illerin fuara ulaşımını sağlamak için anlaşma sağlandı. Kütahya Yapı Fuarı kapsamında bölge iller olan Uşak, Afyon, Eskişehir, Bursa, Manisa ve Kütahya'nın yakınında bulunan çevre ilçelerden fuara ulaşım desteği sağlanacak.

Kütahya, Yapı Fuarı'na hazırlanıyor
Kütahya, Yapı Fuarı'na hazırlanıyor
moyo

Haber:Barış Koçak

 

19 Mayıs 2016 tarihinde ilk defa fuar düzenlenecek olan Kütahya oldukça yoğun günler geçirecek. Fuarı üstlenen Firig Fuarcılık, Mimarlar Odası ile birlikte hareket edecek. Bu kapsamda yapılan anlaşmada yakın illerin fuara ulaşımını sağlamak için anlaşma sağlandı. Kütahya Yapı Fuarı  kapsamında bölge iller olan Uşak, Afyon, Eskişehir, Bursa, Manisa ve Kütahya'nın yakınında bulunan çevre ilçelerden fuara ulaşım desteği sağlanacak.

 

Kütahya Yapı Fuarı'nda gerçekleştirilecek olan 'kentsel dönüşüme dair her şey, bina güvenliği ve alınacak tedbirler' içerikli konferanslara bütün site yöneticileri davet edilecek. Bu konu ile alakalı olarak ilköğretim çağındaki öğrencileri de fuarda yer alacak ve deprem simülatörü sayesinde bilgilendirilecekler. Kütahya Yapı Fuarı ilgili konuşan Mimarlar Odası Başkanı Erkan Morkoç şu açıklamaları yaptı:

 

'İlk defa gerçekleştireceğimiz fuar bizim için çok önemli bir etkinlik olacaktır. Bu fuar hem halkımız için, hem de inşaat sektörüne sağlayacağı katkıların farkındayız. Bu amaçla fuarı destekleme kararı aldık. Mimarlar Odası olarak fuar için her türlü katkıyı sağlayacağız. Çevremizde bulunan il ve ilçelerden bu fuarımıza bütün mimarları taşıyacağız. Kütahya'mız için hayırlı olmasını umut ediyorum.'

 

Fuarı gerçekleştirmeyi üstlenen Firig Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Tuncay Varol da şu konulara değindi:

 

'Ev yaptıranlar, evini yenilemek isteyenler, kentsel dönüşüm hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat sunacağız. Kütahya Yapı Dekorasyon İnşaat Malzemeleri, Isıtma Soğutma Teknolojileri Fuarı, ev yapacaklar, ev sahibi olanlar için her türlü fırsatı sunacaktır. Yıllardan beri gerçekleştirdiğimiz fuarlara bir yenisini ekleyerek insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Kentsel dönüşümün daha ağırlıklı olduğu son dönemde vatandaşlar bilinçlendirmek için bir proje hazırladık. Aldığımız olumlu etkilerle de bu organizasyonun gerçekten büyük bir ihtiyaç olduğu kanısına vardık. Yaptığımız bu fuar sadece kentsel dönüşüme içermiyor, içinde musluktan dış cepheye, kombiden kapıya kadar her şey bu fuarda bulunacak. Fuarı sosyal etkinliklerle de zenginleştirmeye çalışacağız. Fuara gelecek ziyaretçilerimize inşaat sektörünün önemli isimleri ile de buluşturmaya çalışacağız. Kütahya Yapı Fuarı 19 Mayısta açılarak, 22 Mayıs'a kadar ziyaretçilerine gezme fırsatı tanıyacak. Fuara ziyaretler ücretsiz ve herkese açık olacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor