Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnlerine girdik, kaçıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmalarına ilişkin "İnlerine gireceğiz, dedik. İşte inlerine girdik. Şimdi kaçıyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnlerine girdik, kaçıyorlar
Bu içerik 557 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Kazan İlçesi'nde vatandaşa seslendi. Erdoğan, 15 Temmuz askeri darbe girişiminden bu yana devam eden FETÖ ile mücadeleye ilişkin "İnlerine gireceğiz, dedik. İşte inlerine girdik. Şimdi kaçıyorlar. Kaçacak delik arıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak; biz kovalayacağız" dedi.
 "Sizler dünyaya millet olmanın dersini verdiniz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz günü 9 kişinin şehit düştüğü Ankara'nın Kazan İlçesi'nde konuştu. FETÖ mensuplarının kaçtıkça kovalanacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler dünyaya millet olmanın dersini verdiniz. Birileri anlamasa da birileri Fethullahçı Terör Örgütü'nün başına da vagonlarına da sahip çıksa da sizler onlara gereken dersi verdiniz. 'İnlerine gireceğiz' dedik. İşte inlerine girdik. Şimdi kaçıyorlar. Kaçacak delik arıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak; biz kovalayacağız. Bu dünyada biz, ebedi alemde de Rabb'im onlara bunun hesabını soracaktır. 40 yılı aşkın süredir bu milleti nasıl aldattıklarının hesabını soracaktır" ifadelerini kullandı.

"
Yeri geldi bize Gezi eylemleri yapmaya kalktılar, Yeri geldi 17-25 Aralık yargı ve polis darbesini yapmaya çalıştılar"

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir azınlık grubun, 15 Temmuz'da darbe girişimi yapmaya kalkıştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hep bizimle içeride ve dışarıda uğraştılar. Yeri geldi başında olduğum partimizi kapatmaya çalıştılar. Yeri geldi bize Gezi eylemleri yapmaya kalktılar. Yeri geldi 17-25 Aralık yargı ve polis darbesini yapmaya çalıştılar. En son 15 Temmuz Silahlı Kuvvetleri'mizin içerisindeki bir azınlık üniformalıyla da bu darbe girişimini yapmaya kalkıştılar. Ama bu asil millet ayağa kalkarsa ne olur, bunun hesabını yapmadılar. Bunlar zannettiler ki F-16'lar, F-16'larla durdurulur. Tanklar, tanklarla durdurulur; silahlar, silahlarla durdurulur. Ama bunlar bir şeyi unuttular. Bütün bunların karşısında ya bu asil millet kendini ortaya koyarsa ne olur, bunu düşünmediler" diye konuştu.(dha)
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan fetö ankara dabe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?