Rusya: ABD kabahati Rusya'ya yıkmaya çalışıyor

Rusya'da bir televizyon programına katılan Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Suriye'de anlaşmaya varılan ateşkesle ilgili kilit gereklilikleri yerine getirmediğini iddia etti.

Rusya: ABD kabahati Rusya'ya yıkmaya çalışıyor
Bu içerik 416 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, katıldığı bir televizyon programında ABD’nin Suriye'de anlaşmaya varılan ateşkesle ilgili kilit gereklilikleri yerine getirmediğini sözyledi. Söz konusu anlaşmanın önemine dikkat çeken Zaharova, Rusya’nın son günlerde anlaşmayı sürdürmek için adımlar attığını söyledi.

"Sorumluluğunu başkasına yüklemeye çalışıyorlar”

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby’nin Suriye’de Rusya’yla işbirliğini sonlandırdıkları açıklamasını Rusya'nın Perviy Kanaltelevizyonunda canlı yayında değerlendiren Zaharova, “Washington, Halep sakinlerinin insani durumunu hafifletmek için anlaşmanın kilit koşulunu yerine getirmedi. Şimdi de kendilerinin hazırladığı bu anlaşmayı uygulamada başarısız olduğu için sorumluluğunu başkasına yüklemeye çalışıyorlar” dedi.

Sputnik'in haberine göre, anlaşmadaki en önemli maddenin, hükümet ordusu ve "muhalif" güçlerin Kastello yolundan eşit mesafeye çekilmesi olduğunu hatırlatan Zaharova, ABD’nin "muhalefete baskı yapmayı reddettiğini" ve "militanların bu dönemde yeniden gruplanmasına yol açtıklarını" söyledi.

Zaharova, “ABD, Suriye’deki muhalefeti teröristlerden ayırma taahhüdünü de yerine getirmedi” diye ekledi.

ZAHAROVA RUSYA ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK Her An Oraya Girebilir..!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK Her An Oraya Girebilir..!
Bozdağ'ın konuşmasına izin vermeyen binada bomba alarmı!
Bozdağ'ın konuşmasına izin vermeyen binada bomba alarmı!