Bank Asya'ya 'kedi' operasyonu!

Eskişehir'de polisler ve belediye ekipleri kapatılan bir Bank Asya şubesi içinde mahsur kalan kedi için operasyon düzenledi.

Bank Asya'ya 'kedi' operasyonu!
Bu içerik 687 kez okundu.
Eskişehir'de polis ekipleri ve belediye çalışanları, kapatılan Bank Asya Şubesi içerisinde mahsur kalan bir kedi için operasyon düzenledi. Polislerle birlikte gelen belediye görevlileri tarafından ağla yakalanan kedi, hayvan barınağına götürüldü.
Hayvanseverler alkışladı
İstiklal Mahallesi Şair Fuzuli Caddesi'nde bulunan ve geçen cuma günü içindeki eşyalar boşaltılıp kapatılan Bank Asya Şubesi içerisinde bir kedinin olduğunu gören havanseverler polisi ve belediye yetkililerini arayarak yardım istedi. Kısa sürede banka önüne polis ve belediye ekipleri geldi. Bankanın özel güvenlik görevlisi tarafından açılan kapıdan giren Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi Toplama Ekibi görevlisi, elindeki ağla banka içerisinde kediye yakalamaya çalıştı. Belediye görevlisi kısa süren kovalamacanın ardından 5-6 aylık olduğu belirtilen kediye ağla yakaladı. Görevli, kediyle birlikte bankadan çıkarken hayvanseverler tarafından alkışlandı. Odunpazarı Belediyesi Hayvan Barınağı'na götürülen kedinin burada gerekli aşılarının yapılıp kısırlaştıracağını, sahiplendiremezse tekrar bulunduğu bölge yakınlarına salınacağı belirtildi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Ayten Tutkun, şöyle konuştu:

"Cuma günü burası boşaltılıp kapatılmış. Vatandaşlar banka önünden geçerken kediyi fark ediyor. Biz de banka genel müdürlüğüne ve oradan da buranın güvenlik görevlisine ulaştık. Kediyi çıkarmak için gerekli izinleri aldık. Bankanın eşya boşaltılması sırasına kedi içeriye girmiş. Güvenlik görevlisi onu fark ettiğinde kapıyı açık bırakmış dışarı çıkması için, ama açıkken çıkamamış hayvan. Kapı da kapatılmak zorunda. Güvenlik görevlisi de bu durumda sağolsun duyarlı davranmış, su ve ekmek bırakmış. Çünkü bu binada yiyecek bulması çok zor."

Ayten Tutkun banka içerisinden çıkartılan kediye dişi ise 'Asya', erkek ise 'Bank' adını vereceklerini söyledi.(dha)
bank asya eskişehir kedi yakalam operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?