Tunceli-Erzincan karayolu çift yönlü trafiğe kapatıldı

Bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerin Tunceli-Erzincan karayolu'nda sürücüleri durdurup kimlik sorması üzerine güvenlik güçleri yolu çift yönlü kapatıp bölgede operasyon başlattı.

Tunceli-Erzincan karayolu çift yönlü trafiğe kapatıldı
Bu içerik 517 kez okundu.
Tunceli- Erzincan karayolunda bir grup PKK'lı teröristin sürücülerin yolunu kesip kimliklerini kontrol ettikleri ve araçlarda bulunanları bir arada toplayarak örgüt propogandası yaptıkları öğrenildi. Olayın duyulmasının ardından güvenlik nedeniyle yolu çift yönlü ulaşıma kapan güvenlik güçleri bölgede hava destekli operasyon başlattı.
FEDAŞ'a ait bir araç gasp edildi
Bugün akşam saatlerinde kalabalık bir PKK'lı grup Tunceli- Erzincan karayolunu, Tunceli il merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Sögütlüçeşme mevkiinde keserek, yoldan geçen araçları durdurdu. Araçlarda bulunanların kimliklerini kontrol eden PKK'lılar, ardından bir arada topladıkları vatandaşlara bir süre örgüt propagandası yaptı. PKK'lılar yaklaşık 1 saat boyunca Tunceli ve Erzincan yönünden gelen araçların geçişine izin vermedi. Yol kesen PKK'lı grup, daha sonra elektrik dağıtım şirketi FEDAŞ'a ait bir aracı gaspederek, olay bölgesinden uzaklaştı. Gaspedilen FEDAŞ'a ait, daha sonra PKK'lılar tarafından yakılmış halde bulundu.
 
Bölgede operasyon başlatıldı

Olayın duyulmasından sonra güvenlik güçleri olası bir saldırıya karşı Tunceli-Erzincan karayolunu çift yönlü trafiğe kapattı. Yolun askerlerce trafiğe kapatılmasından sonra bölgeye insansız hava aracıları gönderilerek operasyon başlatıldı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı iki tarrauz helikopteri bölgeye gönderilerek PKK'lıların bulundukları alanlar yoğun şekilde bombardıman altına alındı.

PKK'lıların bölgeden uzaklaşmasının ardından burada bekletilen araçlar Tunceli ve Erzincan yönüne doğru haraket etti. Tunceli il merkezi ve ilçelerde olası bir PKK saldırısına karşı bütün birimler en üst düzeyde uyarıldı.(dha)
pkk karayolu terör tunceli erzincan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?