İMC TV'nin malları TRT'ye tayin ediliyor!

imc-tv.net’ten duyurulan habere göre, darbe sonrasında ilan edilen OHAL kapsamında alınan kararlar gereği kapatılan İMC TV'nin kanal malzemeleri yediemşn olarak TRT'ye tayin ediliyor.

İMC TV'nin malları TRT'ye tayin ediliyor!
Bu içerik 633 kez okundu.

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verilen kanallar arasında yer alan İMC TV’nin mallarının TRT’ye tayin işlemleri başladığı belirtildi. 

3 teknik maliyeci sayıma geldi

İMC TV’nin kapatılmasının ardından yayını durdurulan imctv.com.tr’nin yerine açılan imc-tv.net’ten duyurulan habere göre, TRT’den gelen 3 teknik bilirkişi maliyeciler ile birlikte sayım yaptı ve kanaldaki malzemelerin TRT’ye yediemin olarak tayin işlemlerini başlattı. Bu işlemlerin ardından ise İMC TV’nin reji ve sistem odası tekrar mühürlenecek.

İMC TV’de ne oldu?

Kapatılan kanallar arasında yer alan İMC TV’nin yayın yaptığı binaya dün yapılan polis baskını esnasında kanalın canlı yayını devam ediyordu.

O esnada canlı yayında konuk olan İMV TV Genel Yayın Koordinatörü Eyüp Burç ile polisler arasındaki tartışmalar da ekranlara yansıdı.

Eyüp Burç, yayını durdurmak isteyen polislere “Yüzünüzü neden kapatıyorsunuz? Zalimler için yaşasın cehennem. Biz bütün darbelere karşıyız; darbeden darbe çıkaranlara da karşıyız” diye seslendi.(t24)

 

imc tv trt ohal darbe imc tv'nin malları trt'ye tayin ediliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?