Figen Yüksekdağ hakkında zorla getirilme kararı!

"Sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye yaslıyoruz” açıklaması nedeniyle yargılanan HDP Eş Genel başkanı Figen Yüksekdağ hakkında "mahkemeye zorla getirilmesi" kararı alındı.

Figen Yüksekdağ hakkında zorla getirilme kararı!
Bu içerik 432 kez okundu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ için mahkemeye zorla getirilme kararı alındı. Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, "Sırtımızı YPG'ye, YPJ'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" ifadelerinden dolayı "terör örgütü propagandası yapmak ve silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla  yargılanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın "zorla getirilmesine ve SEGBİS aracılığıyla ifadesinin alınmasına" karar verildi.

5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemi

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının, Yüksekdağ hakkında, "Sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye yaslıyoruz" açıklamaları nedeniyle "terör örgütü propagandası yapmak ve silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilmesi talebiyle hazırladığı iddianamenin kabulünün ardından ilk duruşma Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

"Zorla getirilme" kararı

Duruşmaya sanık Yüksekdağ katılmazken, avukatları Sevda Çelik Özbingöl ile Bekir Benek duruşmada hazır bulundu. Avukat Özbingöl, milletvekili Yüksekdağ’ın mahkemeye zorla getirilemeyeceğini ifade ederek, ayrıntılı beyanda bulunacaklarını belirtti.

Duruşmaya katılmayan Yüksekdağ’ın "zorla getirilmesine ve SEGBİS aracılığıyla ifadesinin alınmasına" karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi. (t24)

figen yüksekdağ hdp eş genel başkanı zorla getirilme kararı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?