Bodrum'daki Akyarlar sahilyoluna Tarık Akan'ın ismi verildi

16 Eylül'de hayatını kaybeden Türk Sineması'nın dev aktörü Tarık Akan'ın ismi, Bodrum'da evinin bulunduğu Akyarlar Mahallesindeki 2 kilometrelik sahilyoluna verildi.

Bodrum'daki Akyarlar sahilyoluna Tarık Akan'ın ismi verildi
Bu içerik 1013 kez okundu.

Türk sinemasının bir dönemine damga vuran ve 16 Eylül'de 66 yaşında hayata gözlerini yuman aktör Tarık Akan'ın adının, Bodrum'da evinin bulunduğu 2 kilometrelik sahil yoluna (Yalı) verilmesi meclis kararı ile onaylandı.

İmza kampanyası sonuçlandı

Sevenleri ve hayranları tarafından başlatılan imza kampanyası sonucunda gündeme gelen karar, meclis toplantısını izleyen vatandaşları da mutlu etti. İstanbul'da geçen 16 Eylül'de yaşamını yitiren Yeşilçam'ın ustalarından Tarık Akan'ın isminin Bodrum'un Akyarlar Mahallesi'ndeki evinin bulunduğu yaklaşık 2 kilometre uzunlundaki sahil yoluna verilmesi için arkadaşları ve dostları tarafından başlatılan imza kampanyası sonuçlandı. 

Belediye'ye sunulan imza kampanyası, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Cadde ve Sokak İsimlerini Belirleme Komisyonu tarafından görüşüldü. CHP'li Başkan Vekili Dursun Göktepe Başkanlığında, düzenlenen Bodrum Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'na 16 CHP'li ve 7 Bağımsız meclis üyesi katıldı. Komisyon kararı, meclis toplantısına katılan 23 meclis üyesinin kararı ile kabul edildi. Yola 'Tarık Akan Sokak' adının verilmesi için oy birliği ile karar alındı.

Tarık Akan Sokak isim plaketinin ise önümüzdeki günlerde törenle yerine asılacağı belirtildi. Toplantıyı izleyen vatandaşlar da kararı sevinçler karşıladı.(cumhuriyet)

tarık akan bodrum akyarlar mahallesi sahilyoluna tarık akan ismi verildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?