Rüzgar Çetin'in tahliyesine savcıdan itiraz geldi

Çarptığı polis aracındaki bir polisin ölmesine bir polisin ise yaralanmasına neden olan Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in tahliye olmasına duruşmanın savcısından itiraz geldi.

Rüzgar Çetin'in tahliyesine savcıdan itiraz geldi
Bu içerik 372 kez okundu.

Çarptığı polis arabasında bir polisin ölümüne, bir polisin ise yaralanmasına neden olan Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin dünkü mahkemede tahliye olmasına duruşma savcısı itiraz etti.

Yurt dışına çıkış yasağı konulmasını talebi

Savcı, Rüzgar Çetin'in tutuklanmaması halinde hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını da talep etti. Bir üst mahkeme olan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin itiraza ilişkin 3 gün içinde karar vermesi bekleniyor. Duruşma savcısı mütalaasında 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istemişti.

Ne olmuştu?

Beşiktaş'ta bilinçli taksirle bir polis memurunun hayatını kaybetmesine, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve tahliyesine karar verilen yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin, cezaevinden çıktı.

Rüzgar Çetin, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne gelen sivil bir araca binerek, cezaevinden ayrıldı. Basın mensuplarının, cezaevinden çıkışı sırasında görüntü almaya çalıştığı Çetin'in yüzünü kapattığı görüldü.

Beşiktaş'ta bir polis memurunun yaşamını yitirmesi, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya ilişkin İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış, 'tutuklu kaldığı süre, aldığı ceza miktarı ve mağdurların şikayetinden vazgeçmesi' nedeniyle oy çokluğuyla tahliyesine karar verilmişti. Mahkeme Başkanı Erdoğan Şimşek ise tahliye kararına şerh koymuştu.(sputnik)


 

rüzgar çetin sinan çetin tahliye savcı itiraz etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?