Twitter satılığa çıkarıldı!

Sosyal paylaşım siteleri arasında mikro blog uygulaması olaral bilinen Twitter'ın satılığa çıkarıldığı duyuruldu.

Twitter satılığa çıkarıldı!
Bu içerik 566 kez okundu.

Sosyal medya platformları arasında mikroblog görevi gören Twitter satılığa çıkarıldı. Wall Street Journal'ın haberine göre, Twitter, kendisiyle ilgilenen şirketlerin tekliflerini bu hafta içinde değerlendirmeye başlayacağını duyurdu. San Francisco merkezli kurumsal bulut bilişim şirketi Salesforce'un Twitter'ı satın almaya kararlı olduğu belirtildi. 

5 şirket talip oldu denmişti

Şimdiye kadar Alphabet, Microsoft, Salesforce, Verizon ve Walt Disney olmak üzere 5 şirketin Twitter'a talip olduğuna yönelik söylentiler çıkmıştı. Öte yandan, başka kaynaklarda, dünyanın en büyük medya kuruluşlarından Walt Disney'in de Twitter'ı almaya yakın olduğuna dair haberlere yer verilmişti. Satış tutarının 20 milyar dolara ulaşabileceği öne sürüldü. 

Twitter nedir?

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (Türkçe cıvıldama) adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.
2008'deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

twitter satılıyor twitter sosyalmedya sosyal paylaşım sitesi mikroblog
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?