Numan Kurtulmuş: 'Bu oyunu bozacağız'

Ordu'da düzenlenen Muharrem ayı iftarına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu coğrafyadaki ülkeleri birileri, tarih boyunca en büyük zenginlik olan bu mezhebi ve kültürel farklılıklarımızı kurcalayarak, insanları birbirleriyle savaştırmaya çalışıyorlar. Bu oyunu bozacağız" dedi.

Numan Kurtulmuş: 'Bu oyunu bozacağız'
Bu içerik 383 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu'da bir düğün salonunda düzenlenen muharrem iftarına katıldı. İftar sebebiyle bir arada bulunan Ordululara seslenen Kurtulmuş, muharrem ayının herkese hayırlar getirmesini, Kerbela şehitlerini en iyi şekilde anlamaya vesile olmasını temenni etti.

"Bu sofralar açlığı, yokluğu, varlığı paylaşma sofralarıdır"

Kurulan sofralarda bir araya gelip dirlik, birlik içerisinde olmanın hatırlandığını söyleyen Kurtulmuş, "Bu sofralar hem anma, hatırlama hem de paylaşma sofralarıdır. Bu sofralar açlığı, yokluğu, varlığı paylaşma sofralarıdır. Bu sofralar insanlığımızı paylaşma sofralarıdır." ifadesini kullandı.

"Bu oyunun Türkiye'ye sirayet etmesine müsaade etmeyeceğiz"

Türkiye'nin içinde olduğu coğrafyanın hallaç pamuğu gibi dağıtıldığını söyleyen Kurtulmuş, "Coğrafyamız, bir taraftan işgallerle paramparça olmuş vaziyette. İşte Suriye, işte Irak... Paramparça olmuş vaziyette. Bir taraftan terör örgütleriyle hem de İslam'ın o güzel ismini kullanan, İslam'a en büyük ihaneti yapan bazı terör örgütlerinin eliyle. Her gün bir yerlerde bombalar patlıyor, bir yerlerde insanlar ölüyor. İşte bugün de İstanbul'da yine bir bomba patladı. Bu coğrafyanın her yerinde insanlar maalesef terörle tutsak hale getirilmeye çalışılıyor. İnsanlar baskıyla, işgalle tutsak edilmeye çalışılıyor. Bu coğrafyayı birileri Sünniler, Şiiler, Aleviler diye bölmeye çalışıyor. Bu coğrafyadaki ülkeleri birileri, tarih boyunca en büyük zenginlik olan bu mezhebi ve kültürel farklılıklarımızı kurcalayarak, insanları birbirleriyle savaştırmaya çalışıyorlar. Yetmiyor, etnik olarak insanları bölmeye çalışıyorlar. Kürt diye, Alevi diye, Türkmen diye insanları birbirleriyle vuruşturmaya çalışıyorlar. Bu oyunu bozacağız. Hele hele bu oyunun Türkiye'ye sirayet etmesine müsaade etmeyeceğiz." dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti devletimiz Sünni'nin devleti olduğu kadar, Alevi'nin de devletidir"

"Bu coğrafyada, Anadolu ve Rumeli topraklarında oluşturduğumuz bu aziz vatanımız, Türkiye Cumhuriyeti devletimiz Sünni'nin devleti olduğu kadar, Alevi'nin de devletidir. Türk'ün devleti olduğu kadar Kürt'ün de Arap'ın da diğer etnik grupların da devletidir, ülkesidir." diye konuşan Kurtulmuş, "Hep beraber birliğimizi, dirliğimizi kuşanacağız. Mezheplerden, meşreplerden ve etnik farklılıklardan ayrılık değil, daha fazla birleşme ve bütünleşmeyi sağlayacağız." ifadelerini kullandı.(AA)

numan kurtulmuş ordu muharrem ayı iftar başbakan yardımcısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?