Rüzgar Çetin'in annesi polis eşiyle 7 kez görüşmüş

İstanbul Beşiktaş'ta alkollü araç kullanarak yaptığı kazada bir polis memurunun ölümüne neden olan Rüzgar Çetin'in tahliyesinin ardından detaylar ortaya çıkmaya devam diyor. Mahkeme sürecinde Rüzgar Çetin'in annesi Hale Sözmen ile avukatı Mikayil Dilbaz'ın 33 kez Adana'ya 4 kez de Çorum'a giderek şehit polisin ailesini ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Rüzgar Çetin'in annesi polis eşiyle 7 kez görüşmüş
Bu içerik 778 kez okundu.

İstanbul Beşiktaş'ta alkollü araç kullanarak yaptığı kazada bir polis memurunun ölümüne neden olan Rüzgar Çetin'in tahliyesinin ardından detaylar ortaya çıkmaya devam diyor. Mahkeme sürecinde  Rüzgar Çetin'in annesi Hale Sözmen ile avukatı Mikayil Dilbaz'ın 33 kez Adana'ya 4 kez de Çorum'a giderek şehit polisin ailesini ziyaret ettiği ortaya çıktı.

10 milyon lira istemişler

Rüzgar Çetin'in annesinin, şehit polisin ailesi ile 7 kez görüştüğü ortaya çıktı. Sabah Gazetesi'nden Erhan Öztürk'ün haberine göre, şehit polisin yakınlarını "Ben de anneyim" diyerek şikayetlerinden vazgeçirmeye çalışmış ama olmamıştı.  Aile, avukatı olmadan da Çorum ve Adana'ya giden anneden 10 milyon lira istemiş, bu talep üzerine görüşmeler askıya alınmış. Daha sonra yapılan müzakerelerde istenen paranın düşürülmesi üzerine yeniden görüşmeler başladı.

Rüzgar Çetin'in annesi Hale Sözmen ile avukatı Dilbaz, en son 30 Eylül'de Adana'ya giderek Özlem Alagöz'le görüştü. Aynı gün öğle saatlerinde Alagöz avukatları Yılmaz Aboşoğlu ve Gökay Gültekin'le birlikte Adana Adalet Sarayı'na giderek şikâyetinden vazgeçtiğine dair dilekçe verdi.


"Helalleştiler"

Anne Sözmen'le görüşmelere giden avukat Dilbaz, "Adana ve Çorum'daki görüşmelerde 'Helalleşme' oldu" dedi. 

"3 kez Adana'ya 4 kez Çorum'a gittik"

Avukat Dilbaz, sözlerine şöyle devam etti:
"Kazada yaralanan diğer polis Emre Tetik daha önce şikâyetinden vazgeçmişti. Şehit polis memurumuz Alagöz'ün eşi ve ailesiyle yapılan 7 görüşmeye ben de katıldım. Uzlaşma sürecinde hem Adana hem de Çorum'a Sözmen'le birlikte gittim. Final görüşmesi 30 Eylül'de yapıldı. O görüşmenin ardından Özlem Alagöz, şikâyetinden vazgeçtiğine dair dilekçeyi Adana Adalet Sarayı'na giderek verdi."

rüzgar çetin polis özlem alagöz sinan çetin kan parası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?