'Hurşit Külter Kerkük'te görüldü' iddiası

27 Mayıs'tan beri kayıp olduğu belirtilen ve sosyal medyada 'gözaltında kaybedildiği ileri sürülen DBP Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter'in Irak'ın Kerkük kentinde olduğu iddia edildi.

'Hurşit Külter Kerkük'te görüldü' iddiası
Bu içerik 407 kez okundu.

Şırnak'ta PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında,  27 Mayıs'tan beri kayıp olduğu belirtilen ve sosyal medyada 'gözaltında kaybedildiği ileri sürülen DBP Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter'in Irak'ın Kerkük kentinde olduğu iddia edildi. 

Kerkük kentinde görüldü iddiası
PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansının aktardığı bilgiye göre, Şırnak'ta 27 Mayıs'tan beri kayıp olan, DBP Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter'in Irak'ın Kerkük kentinde olduğu belirtildi. Haberde, Külter'in yaşadığına dair gün içinde basın toplantısı yapmasının beklendiği belirtildi.

Sebahat Tuncel: Bizde basından öğrendik

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in duruşması için Diyarbakır Adliyesinde bulunan DBP'nin diğer Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, kendilerinin de konuyu basından öğrendiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı soruşturma başlatmıştı

27 Mayıs'tan beri kendisinden haber alınamayan DBP il yöneticisi için Milli Savunma Fikri Işık'ta soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Bakan Işık, Meclis Genel kurulunda HDP Milletvekillerinin sorusu üzerine, "Biraz önce bir sayın grup başkan vekili Hurşit Külter'le ilgili bir soru sordu. Bu Hurşit Külter'le ilgili, bir Twitter hesabından, özel harekât tarafından şahsın gözaltına alındığıyla ilgili bir iddia ortaya atılmış. Bu iddiayla ilgili savcılığa müracaatta bulunulmuş. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı bir mülkiye müfettişini bu konunun araştırılması ve incelenmesiyle ilgili görevlendirmiş, şu anda bu inceleme devam etmektedir. Biz AK Parti iktidarı olarak hiçbir hukuksuzluğa tahammül etmeyiz, izin vermeyiz ama terörle mücadelede de sonuna kadar bu mücadeleyi veririz, bu mücadeleyi veren insanların yanında ve arkasında oluruz" ifadelerini kullanmıştı.

hurşit kulter pkk kerkük şırnak sebahat tuncei
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?