Alman ordusundan Tornado jetlerine uçuş yasağı

Alman Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre Tornado tipi keşif uçaklarına ait teknik arıza tespit edilmesi üzerine Alman ordusu tarafından jetlerin uçuşu yasaklandı.

Alman ordusundan Tornado jetlerine uçuş yasağı
Bu içerik 446 kez okundu.

İncirlik Üssü'nde bulunan n Tornado tipi keşif uçaklarına Alman ordusu tarafından uçuş yasağı getirildi. Yasağın nedenleri hakkında henüz yeterli bilgiye ulaşılamadı. Alman Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, çarşamba günü bu uçaklara ait parçalardan birinde teknik arıza tespit edildiği belirtildi. Fakat ayrıntılı bilgi verilmedi.Açıklamada, insanların tehlikeye atılmaması ve maddi zararın oluşmaması için elektronik sistemi ASST A3 tipi olan bütün Tornado uçaklarına uçuş yasağı getirildiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca sorunun giderilmesi için çalışıldığı kaydedildi.

İncirlik'te 6 Tırnado pistte kaldı

Tornado keşif uçaklarına getirilen kalkış ve uçuş yasağı, IŞİD'e karşı yürütülen NATO misyonunda yer alan Alman birliklerini de etkiledi. Türkiye'deki İncirlik Hava Üssü'nde bulunan altı Tornado pistte kaldı. Yaklaşık 250 Alman askerinin görev yaptığı İncirlik Üssü'nde Alman ordusuna ait bir adet yakıt ikmal uçağı bulunuyor. Bu uçakta arıza tespit edilmediği için yakıt ikmak görevine devam edildiği bildirildi.

İncirlik Üssü'nde bulunan Tornado'larda bu yılın başında da arıza tespit edilmişti. Kokpit kısmındaki aydınlatmalarda tespit edilen sorunun software'den kaynaklandığı belirlenmiş ve arıza giderilmişti.(Deutsche Welle)

incirlik üssü alman ordusu tornado tipi keşif uçakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?