Nobel Barış Ödülü'nün sahibi Kolombiya Devlet Başkanı oldu!

FARC'la 52 yıllık savaşı bitiren anlaşmayı imzalayan Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Nobel Barış Ödülü'nün sahibi oldu.

Nobel Barış Ödülü'nün sahibi Kolombiya Devlet Başkanı oldu!
Bu içerik 455 kez okundu.

Nobel Barış Ödülü'nün sahibi FARC'la 52 yıllık savaşı bitiren anlaşmayı imzalayan Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos oldu.

FARC anlaşması ödül getirdi

Küba'nın başkenti Havana'da Küba hükümeti baş müzakerecisi Humberto de la Calle ve Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) baş müzakerecisi Ivan Marquez ve Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'un dört yıl süren müzakerelerin sonunda barış anlaşması imzalanmıştı.

Juan Manuel Santos Kimdir?

10 Ağustos 1951

 Bogotá

7 Ağustos 2010 yılından bu yana Kolombiya Devlet Başkanı olan bir Kolombiyalı politikacı. Daha önce Dış Ticaret, Maliye Bakanı ve Milli Savunma Bakanı olarak görev yaptı.

1991 yılında devlet başkanı Cesar Gaviria idaresi sırasında Dış Ticaret Bakanı oldu. 1992 yılında dört yıllık bir süre için Ticaret ve Kalkınma VII Birleşmiş Milletler Konferansı Başkanı olarak atandı. 1999 yılında Latin Amerika ve Karayipler (ECLAC) Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu Başkanı olarak atandı ve 2001-2002 dönemi için Corporación Andina de Fomento (CAF) Direktörü olarak görev yaptı.

20 Haziran 2010 seçimlerinde ikinci turdan sonra Juan Manuel Santos Calderon resmen Kolombiya Başkanı seçildi.

nobel barış ödülü kolombiya devlet başkanı juan manuel santos farc anlaşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?