Davut Güloğlu'ndan Sıla'ya cevap!

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından düzenlenen Yenikapı Mitingi için "Bu şova katılmayacağım" ifadelerinin üzerine kendisine "S... olsun gitsin" diyerek hakaret eden Davut Güloğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Sıla Gençoğlu'na Güloğlu'ndan yanıt geldi.

Davut Güloğlu'ndan Sıla'ya cevap!
Bu içerik 733 kez okundu.

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından düzenlenen Yenikapı Mitingi için "Bu şova katılmayacağım" ifadelerinin üzerine kendisine "S... olsun gitsin" diyerek hakaret eden Davut Güloğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Sıla Gençoğlu'na Güloğlu'ndan yanıt geldi. Avukatıyla birlikte bu sabah geldiği İstanbul Adalet Sarayı'nda Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılarından Umut Tepe'ye şüpheli sıfatıyla ifade veren Davut Güloğlu, suçlamaları kabul etmedi.

"Sıla kendi üzerine alındıysa yapacak bir şeyim yok"

İfadesinde suçlamaları kabul etmediği belirtilen Güloğlu'nun, sözlerinin doğru olduğu ancak hakaret etmediğini söyledi. Sözlerinin medyada bu şekilde duyurulduğunu söyleyen Güloğlu, "Özellikle belirtmek isterim ki, bu sözlerimi kendi üzerine aldıysa bu konuda yapabilecek bir şeyim yok" dedi. 

Güloğlu'nun ifadesinde, "Yenikapı mitinginde bir gazeteci bana Sıla'nın demokrasi mitingine şov dediğini ve katılmayacağını sordu. Ben de bu açıklama ile ilgili eleştirimi yaptım. Vatanını sevip hizmet edenlerin burada olduğunu aksi düşünenlerin ise istedikleri yere gidebileceklerini söyledim. Devamında, kısa bir duraklamadan sonra 'Vatanına hizmet etmeyen... olsun gitsin" dedim. Ancak bunu vatan hainlerine karşı söyledim. O son cümleyi doğrudan şikayetçiyi kastederek söylediğim bir cümle değildir. Suçlamaları kabul etmiyorum" diye konuştu.

"Küfür olarak söylemedim"

Savcıya verdiği ifadenin ardından adliye önünde habercilere açıklama yapan Güloğlu, sözünün arkasında olduğunu belirterek, "Demokrasi nöbetinde sadece biz sanatçılar yoktu. Halkta vardı. 3 partinin lideri de oradaydı. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin en üst makamının başındaki sayın Cumhurbaşkanımız vardı. Ve öyle bir topluluğa sovmen denmesine karşı verdiğim tepkinin arkasındayım" dedi. Sarf ettiği sözleri Sıla'nın üzerine almasına üzüldüğünü belirten Güloğlu, "Ben zaten orada söyleyeceğimi söylüyorum. Son olarak söylediğim vatanına hizmet etmeyen '...' kelimesini de küfür olarak söylemedim. Defolsun gitsin anlamında söyledim" dedi. Güloğlu ayrıca o sözü Sıla Gençoğlu'na değil genele söylediğini ifade etti. Güloğlu, "Sıla, 'Oraya şov amaçlı giden bir kaç sanatçıya yönelik bu lafları söyledim' deseydi. Ben de katılırdım ona. Ama öyle demedi. Şimdi öyle diyor" diye konuştu. 

"15 Temmuz'u yaşayan insanlara şov diyen, şovmen diyen bu kişi hakkında şikayet hakkımızı kullanacağız" 

Güloğlu'nun avukatı Emrullah Gözcü de, söz konusu sinkaflı kelimenin Sıla'ya yönelik söylenmediğini, vatanına milletine hizmet etmeyenlere yönelik, 'defolsun gitsinler' anlamında söylendiğini ileri sürerek, "Biz de orada millet için şehitler için toplanan 15 Temmuz'u yaşayan insanlara şov diyen, şovmen diyen bu kişi hakkında şikayet hakkımızı kullanacağız" ifadelerini kullandı. Güloğlu ayrıca, basında kendisi hakkında, 'kadın dövücü' diyen bazı gazeteciler ile sosyal medya hesaplarından hakaret ve küfür edenler hakkında da şikayette bulunacağını sözlerine ekledi.(cumhuriyet)

davut güloğlu sıla darbe yenikapı mitingi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?