DGS'li öğrenciye kayıt şartı

Yükseköğretim Kurulu, yükseköğretim kurumlarından mezun olduğu için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile kazandıkları programa kayıt yaptıramayan öğrenciler için müjdeyi verdi. Yapılan açıklamaya göre kayıt tarihinden sonra mezun olan öğrenciler belgelerini tamamlama şartı ile Bahar yarıyılı başlangıcına kadar kayıt yaptırabilecek.

DGS'li öğrenciye kayıt şartı
Bu içerik 2368 kez okundu.

Yükseköğretim Kurulu mezun olamadığı için lisans programına kayıt yaptıramayan DGS'li öğrenciler için müjdeyi verdi. Yükseköğretim Kurulu tarfından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2016-DGS kayıt tarihlerinde yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra mezun olan önlisans öğrencileri, belgelerini sunarak, lisans programlarına kayıt yaptırabilecek.

Adaylar, durumlarını belgelemeleri şartıyla 2016-2017 eğitim öğretim bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2016 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilecek.

Bu arada Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 30 Eylül'de başlayan 2016 DGS tercih işlemleri bugün sona erecek.

İngilizce Tam Burslu programı eklendi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın talebi doğrultusunda, 2016 DGS Kılavuzudaki Tablo-1'e Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce, tam burslu) programı eklendi.

Duyuruda ayrıca, tercih bildiriminde bulunmuş ve bulunacak adayların, konuyu dikkate alarak Tablo-1'i tekrar inceleyip tercihlerini gözden geçirmeleri gerektiği bildirildi.(AA)

yükseköğretim kurulu dgs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?