BTK'dan yaz saati uyarısı

Bakanlar Kurulu tarafından gün ışığından daha fazla yararlanmak sebebiyle yaz saati uygulamasının yıl boyunca devam etmesine yönelik karar akındı. Alınan kararın ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun internet sitesinden uyarı yapıldı.

BTK'dan yaz saati uyarısı
Bu içerik 477 kez okundu.

Bakanlar Kurulu tarafından gün ışığından daha fazla yararlanma amacıyla yaz saati uygulamasının yıl boyu devam etmesi yönünde karar alındı. Alınan karar doğrultusunda normal şartlarda Ekim ayının son Pazar günü bir saat geri alınması gereken saatleri bu yıl geri almayacağız.

Saat farkından dolayı meydana gelebilecek mağduriyetleri önleme adına elektronik haberleşme ve posta sektörlerindeki işletmecilerle hizmet sağlayıcılarına yönelik duyuru yayınlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

BTK’nın resmi sitesinden yayınlanan uyarı şöyle:

"Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 20/09/2016 tarihli ve 2016/DK-YED/407 sayılı Kararı ile 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, 6475 Sayılı Posta Hizmetleri Kanunu 08/09/2016 tarihli ve 29825 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Gün Işığından Daha Fazla Yararlanmak Amacıyla Bütün Yurtta Yaz Saati Uygulanması Hakkında Karar" konulu Bakanlar Kurulu Kararı ve ilgili diğer mevzuata istinaden Kurumumuzca elektronik haberleşme ve posta sektörlerinde hizmet sunmak üzere yetkilendirilen işletmeci/hizmet sağlayıcıların altyapılarında kullanılan sistemlerini ulusal saat ayarına uygun hale getirmeleri ve saat farkından kaynaklanan sebeplerle herhangi bir mağduriyete sebep olmamalarını teminen gerekli tedbirleri almaları hususlarında karar alınmıştır."
yaz saati bakanlar kurulu btk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?