AKP'li Başkandan şok açıklama: Kamudan ihraç edilenler ağaç kökü yesin!

AKP Isparta İl Başkanı Osman Zabun, askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmaları kapamında kamudan ihraç edilen memurlar için "Ağaç kökü yesinler" ifadelerini kullandı.

AKP'li Başkandan şok açıklama: Kamudan ihraç edilenler ağaç kökü yesin!
Bu içerik 1412 kez okundu.

AKP Isparta İl Başkanı Osman Zabun, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında kamudan ihraç edilen memurlarla ilgili 'Ne yer ne içerler' yönünde tartışmalar olduğunu belirterek, "Ağaç kökü yesinler" dedi. Zabun, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kamudan ihraçlar nedeniyle kendilerine çok sayıda kişinin gelerek, mağdur edebiyatı yaptığını söyledi.

"Duygu sömürüsü"

Katıldığı yerel Kanal 32 televizyonundaki programda açıklamalarda bulunan Osman Zabun, kendilerine gelen pek çok kişinin, 'Eşim tutuklandı, bayramda çocuğunu göremedi' diye duygusal sömürü yaptığını belirterek, "Kusura bakma ömür boyu babasını göremeyecek çocuklarımız var. 15 Temmuz gecesi ihanet çetesinin kendi vatandaşına kurşun sıkmak suretiyle şehit ettiği yüzlerce kardeşimiz var. Onların geride bıraktığı çocukları, kardeşleri var. Onları nasıl telafi edeceğiz" dedi.

“Sadece ihraç edilmekle kurtuluyorlarsa dua etsinler"

Bu nedenle 'Bu kadar kişi ne yapacak' yönündeki söylentilere çok fazla itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Osman Zabun, şöyle konuştu:

"Gitsinler ayakkabı boyasınlar, hamallık yapsınlar. Kusura bakmasınlar. Bu millete yaşatmış oldukları acı karşısında sadece onunla kurtuluyorlarsa dua etsinler. Bu basit bir darbe hadisesi değil. Bu ülkede iç savaş çıkartıp, insanları birbirine kırdırmanın bir hamlesidir. Böyle bir hamle karşısında 'bu insanlar ne yiyecek' diye düşünürsek, bu vicdana sığmaz. Gitsinler ağaç kökü yesinler. Hangi odaklara, hangi ülkeye bu ülkeyi işgale açık hale getirmenin mücadelesini verdilerse gitsinler onlardan medet beklesinler. Bu ülkenin onlara verecek bir şeyi yok."(T24)

OSMAN ZABUR KAMUDAN İHRAÇ EDİLENLER AĞAÇ KÖKÜ YESİN AKP İL BAŞKANI FETÖ DARBE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İnsan olmak lazım önce     0000-00-00 Herkesin günahını alan bu adamı Allaha havale etmek gerek, Allah en güzel şekilde karşılığını verir inşallah en kısa zamanda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?