Yenibosna saldırısını PKK uzantısı TAK üstlendi

İstanbul'da dün Yenibosna'da düzenlenen terör saldırısını terör örgütü PKK uzantısı TAK üstlendi.

Yenibosna saldırısını PKK uzantısı TAK üstlendi
Bu içerik 941 kez okundu.

İstanbul'da dün Şirinevler 75. Yüzyıl Polis Karakolu yakınlarında düzenlenen terör saldırısını terör örgütü PKK uzantısı TAK üstlendi. Saldırıda 10 kişi yaralanmış, çevrede bulunan pek çok dükkan ve ev zarar görmüştü.

TAK'ın kuruluşu?

Altyapısı 1993 yılında oluşturulan, fiili olarak ise 2004 yılında kurulan, Türkiye'nin metropollerinde, turistik bölgelerinde sivillere, askeri hedeflere karşı bombalı saldırı, intihar saldırısı, sabotaj ve kundaklama türünde stratejik ve sansasyonel eylemler düzenleyen yasadışı silahlı örgüt.

Halk Savunma Güçleri'ni (HPG) yetersiz bulup "pasifist" olarak eleştirdiklerini belirten TAK örgütü, PKK'yı "daha aktif" bir faaliyete çağırmaktadır. Yaptıkları bir açıklamada Türkiye'nin her yerinde bomba patlatabileceklerini, suikast ve yakma eylemlerine girişeceklerini ifade etmişlerdir. Hiçbir kural tanımayacaklarını belirten TAK, Türkiye'yi "beter bir yer hale getirmekle" tehdit etmektedir. TAK, bir açıklamasında örgüt olarak hiçbir kimseye ve hiçbir yere bağlı olmadıklarını ileri sürmüş ve kendilerini yapı olarak "fedai bir güç" olarak nitelemiştir. Öncelikli hedeflerini ise "Askeri bürokrasi", "ekonomi" ve "turizm" şekilde sıralamışlardır.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Şirinevler'de 75.Yıl Polis merkezi yakınlarında patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiği belirlendi. 

10 kişi yaralandı

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk gelen bilgilere göre; patlamada 10 kişinin yaralandığı öğrenildi. Vali Şahin bir motosiklete yerleştirilen bombanın patlatıldığını açıkladı. Şahin, "Bombalı motosikletin patlatılması sonucu 10 vatandaşımız yaralandı" derken,  yaralılar arasında durumu ağır olan kimsenin bulunmadığını belirtti. Hastaneye sevk edilen yaralılardan 5'i tedavilerinin ardından taburcu edildi. 

 

yenibosna tak pkk saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mete Canayak     2016-10-07 Yenibosna'da sanırım çoğunlukla boşnak vatandaşlar ikamet etmekte.Sanırım hedefte sırpların katlettiği boşnaklar var.Şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor.Hani pkk'da keskin nişancılık yapıp askerimize ateş eden sırplar vardı.İşte İslam düşmanı sırplar pkk'nın cephesinde,bazı karanlık boşnaklar da ışid cephelerinde olabiliyor.Orada bulunan masum vatandaşlar(belki boşnak belki değil) yaralandı.Ölebilirlerdi de.İşte dağılan komünist yugoslavyanın ürünleri olan bosna-hersek ve sırbistan meselesi=Pkk+Işid
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?