IŞİD, Kilis'i vurdu!

Suriye sınırında terör örgütü IŞİD mevzilerinin bulunduğu bölgeden atılan bir adet roket, Kilis'in Yavuzlu Köyü'ne düştü.

IŞİD, Kilis'i vurdu!
Bu içerik 1489 kez okundu.

Suriye sınırında terör örgütü IŞİD mevzilerinin bulunduğu bölgeden atılan bir adet roket, Kilis'in Yavuzlu Köyü'ne düştü. 

Edinilen bilgilere göre, olayda ölü ya da yaralı bulunmuyor. Atılan rokete karşılık olarak Türkiye tarafından misliyle cevap verildi. Fırtına obüsleriyle roketin ateşlendiği bölge ateş yağmuruna tutuldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hem karadan hem de uçaklarla havadan bombalama yaparken, bu bombalama neticesinde yükselenen dumanlar Kilis tarafından da görüldü.

Fırtına obüsleri hakkında

"T-155 Fırtına" obüsü Türkiye'nin ürettiği bir Kundağı Motorlu Topçu Silah Sistemidir. Üzerine monte edilmiş 12 adet hidro-pnömatik süspansiyon ünitesi ve tekerlerinden oluşan gelişmiş süspansiyon sistemi sayesinde engebeli arazi dahil her türlü arazide rahatça harekat icra edebilmektedir. Güç Ağırlik oranı 21bg/t olan Fırtına`nın harekatlarını uzun süreli destekleyebilir. ADOP-2000 sistemine sayısal olarak entegre edilmiş olan Fırtına, sahip olduğu Aselsan ürünü 9600 serisi frekans atlamalı sayısal telsizler vasıtasıyla emniyetli, güvenilir, esnek, süratli, mobil, beka kabiliyeti yüksek, elektronik harp korumalı etkin bir ses ve veri haberleşmesinin tesisine ve atış esaslarının süratle takibine imkân tanımaktadır. Obüsteki muharebe sistemleri Fırtına Atış Kontrol Sisteminin hesapladığı atış komutlarını alma ve gönderme yeteneğine sahiptir. Fırtına hareket halindeyken 30sn. içinde atış görevine hazır olabilmekte ve ilk 15sn. içinde ani atış (darbe) olmak üzere 8 atımlık bir atış görevini bir dakika içinde tamamlayabilmektedir. Obüs atış görevinin tamamlanmasına müteakip 30sn. içinde mevzisini terk edebilmektedir. Obüs, sahip olduğu içeriden komuta edilebilen otomatik namlu yol kilit sistemi vasıtasıyla, kısa sürede mevzi değiştirebilmekte ve böylece düşmanın karşı ateşine maruz kalma riskini minimum düzeye indirmektedir.

kilis yavuzlu köyü kilis roket son dakika fırtına obüsleri fırtına obüsleri nedir ışid daeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?