1069 Yeni hakim ve savcı çarşamba günü göreve başlayacak

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilen hakim ve savcıların yeri çarşamba günü doluyor. HSYK'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 12 Ekim Çarşamba günü 1069 yeni hakim ve savcı göreve başlayacak.

1069 Yeni hakim ve savcı çarşamba günü göreve başlayacak
Bu içerik 656 kez okundu.

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilen hakim ve savcıların yeri çarşamba günü doluyor. Uzun süredir boş kalan kadrolar için müjdeli haber HSYK'dan geldi. HSYK'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 12 Ekim Çarşamba günü 1069 yeni hakim ve savcı göreve başlayacak. 

Görev yerleri çarşamba günü belli olacak

HSYK'nın meslek öncesi eğitimini başarıyla tamamlayan 1069 hakim ve cumhuriyet savcısı hakkında göreve başlama kararı verildi. Göreve kabul edilen hakim ve Cumhuriyet savcılarının görev yerleri, 12 Ekim Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kura ile belli olacak.

HSYK'nın internet sitesinde, meslek öncesi eğitimlerini başarıyla tamamlayıp mesleğe kabullerine karar verilenlerin listesi yayımlandı. Adli ve idari yargıda 870'i avukatlıktan geçenler olmak üzere toplam 1069 hakim ve Cumhuriyet savcısı adayı mesleğe kabul edildi. Görev yerleri, 12 Ekim Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet ve Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenecek kura töreniyle belirlenecek.(sputnik)

 

hakim savcı hsyk fetö pdy kadrolar doluyor 1069 hakim ve savcı göreve başlayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?