'10 Ekim Katliamı'nın yıl dönümünde Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü 10 Ekim Ankara Tren garının önünde yaşanan patlamanın yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 10 Ekim'de her türlü gösteri ve toplantının yasaklandığı duyurulurken sadece sivil toplum kuruluşlarından oluşacak sembolik bir grubun etkinlik yapmasına izin verileceği belirtildi.

'10 Ekim Katliamı'nın yıl dönümünde Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama
Bu içerik 946 kez okundu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü 10 Ekim Ankara Tren garının önünde yaşanan patlamanın yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Ankara Garı önünde yaşanan terör saldırısının birinci  yılı nedeniyle 10 Ekim'de başta gar çevresi olmak üzere il genelinde her türlü  toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılması yasaklandı. Sadece sivil toplum  kuruluşlarınca oluşturulacak sembolik bir grup tarafından anma etkinliği  yapılmasına izin verilecek. 

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 10 Ekim  2015'te Ankara Garı önünde yaşanan patlamanın birinci yılı dolayısıyla olayda  hayatını kaybedenlerin yakınlarının yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşlarının  katılımıyla anma etkinliği düzenleneceğine ilişkin bilgilerin sosyal medyadan  elde edildiği bildirildi.

Toplantı ve gösteri yasaklandı

Ayrıca açıklamada, Ankara Barosunun koordinesinde 7 kişilik düzenleme  kurulunun 10 Ekim Pazartesi sabahı başlayacak şekilde baro otoparkında  toplanılarak Ankara Garı'na kadar yürüyüş düzenlemesine ilişkin talebinin, İl  Hukuk İşleri Şube Müdürlüğünün ilgili yazısından anlaşıldığı belirtildi.

İl İdaresi Kanunu'nun 11/c maddesindeki il sınırları içerisinde huzur  ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu  esenliğinin sağlanması amacıyla gerekli önlemlerin alınmasına yönelik hükümlere  atıfta bulunulan açıklamada, bunun yanı sıra Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri  Kanunu'nun 17'nci ve Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11/m maddeleri kapsamında, başta  Ankara Garı önü ve yakın çevresi olmak üzere il genelinde 10 Ekim'de her türlü  toplantı ve gösteri yürüyüşünün yasaklandığı kaydedildi.

Açıklamada, sadece sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulacak  sembolik bir grubun anma etkinliği düzenlemesine Ankara Valiliğinin olurlarıyla  izin verildiği bilgisi paylaşıldı.(AA)

ankara garı ankara emniyet müdürlüğü ankara 10 ekim katliam gösteri ve toplantı yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?