Amerika'dan Rusya'ya 'siber saldırı' suçlaması

Amerikan İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Rusya'ya Kasım ayındaki başkanlık seçimlerine müdahale etmek için siber saldırı düzenlemek iddiasıyla suçlamada bulunuldu.

Amerika'dan Rusya'ya 'siber saldırı' suçlaması
Bu içerik 669 kez okundu.

Amerikalı yetkililer'den Rusya'ya açıkça siber saldırı suçlaması yapıldı. Amerikan İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Amerika, Rusya'yı Kasım'daki başkanlık seçimlerine müdahale amacıyla siyasi kuruluşlara siber saldırı düzenlemekle suçladı. İç Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "yakın zamanda ele geçirilen e-postalar, Rusya'dan yöneltilen saldırıların yöntemi ve amacıyla uyumlu" ifadeleri kullanıldı.

Rus yetkililer: Saçmalık

Demokrat Parti'deki yazışmalar, bu yılın başlarında bilgisayar korsanlarınca ele geçirilmişti. Bazı ajanslar, "seçimle bağlantılı sistemlere" sistemlere sızma girişiminde bulunulduğunu aktarıyor. Rus yetkililer, siber saldırı iddiaları "saçmalık" olarak niteledi.

Ancak İç Güvenlik Bakanlığı ve Ulusal İstihbarat Dairesi'nin ortak açıklamasında, siber saldırılarda Kremlin'deki üst düzey yetkililerin "neredeyse kesin bir şekilde rolü olduğu" belirtildi, "Bu girişimlerin kapsamı ve hassasiyetine dayanarak, bu faaliyetlerin ancak en üst düzey Rus yetkililerin emriyle yapılabileceğine inanıyoruz" denildi.

Bununla birlikte açıklamada, birden fazla kontrol aşaması bulunması ve merkezi bir sisteme bağlı olmaması nedeniyle herhangi bir sandıktaki oylar ya da seçim sonuçlarının değiştirilmesinin "son derece zor olacağı" belirtildi.(bbc türkçe)

abd rusya siber saldırı suçlaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?