Kırgız Milletvekili'nden 'Erdoğan, Cumhurbaşkanımızın tedavi edilmemesi için talimat verdi' iddiası

Kırgızistanlı Milletvekili Omurbek Tekebayev'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ortaya attığı iddia gündem yarattı. Tekebayev, ülkesinde toplanan parlamento "Erdoğan Türkiye’nin hiçbir hastanesi Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev’i kabul etmeyecek talimatında bulundu" dedi.

Kırgız Milletvekili'nden 'Erdoğan, Cumhurbaşkanımızın tedavi edilmemesi için talimat verdi' iddiası
Bu içerik 458 kez okundu.

Kırgız haber ajansı KirTAG'ın geçtiği haberde Kırgız Milletvekili Omurbek Tekebayev'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan iddiası kısa sürede gündem oldu. Söz konusu habere göre, parlamentoda konuşan milletvekili Tekebayev, ülkenin iç ve dış politikalarını eleştirerek, “Ülkenin iç ve dış politikaları tamamen iflas etmiş bulunuyor. Atambayev Türkiye’deyken, Erdoğan şu talimatta bulundu: Türkiye’nin hiçbir hastanesi Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev’i kabul etmeyecek. Atambayev, masrafları kendisi ödedi ve bir dostunun otelinde kaldı. Sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, onu Rusya’ya getirtti. Bunun yanında Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev de arabuluculuk yaparak onun hastaneye yatırılması için devreye girdi ve yardım önerdi” dedi.

"Erdoğan çok duygusal insan"

Kırgız Bagıt.Kg gazetesine konuşan Kırgızistan’ın eski Ankara Büyükelçisi Mambetjunus Abılov ise Türk-Kırgız ilişkilerinin kötüleşmesini FETÖ faktörü ile ilişkilendirdi. Abılov, “Erdoğan, zor günlerde bizim cumhurbaşkanına koşullar sundu. Atambayev ise geri çevirdi. Erdoğan çok duygusal insan. Erdoğan sırtını çevirirse, bir daha yüzüne bakmaz” ifadelerini kullandı.

“Gülenciler en çok Kırgızistan’da derin kök saldı"

Kırgızistan’da FETÖ’nün güçlü olduğunu iddia eden eski büyükelçi şu ifadeleri kullandı: “Gülenciler en çok Kırgızistan’da derin kök saldı. Dünyada böyle bir durumda olan başka bir ülke yok.”

Atambayev, eylül ayında İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan BM Genel Kurulu toplantılarının gerçekleştirileceği New York'a gidecek olan uçağa binmeden önce rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Daha sonra Atambayev, Moskova’ya nakliye edilmişti.(birgün)

kırgız milletvekili omurbek tekebayev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?