Boydaklar annelerinin cenazesine kelepçeyle getirildi

Hacı,Mustafa,Memduh ve Bekir Boydak’ın anneleri Huriye Boydak dün Kayseri’de yaşamını yitirdi.FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Hacı,Bekir ve Memduh Boydak cenazeye kelepçeli getirildi

Boydaklar annelerinin cenazesine kelepçeyle getirildi
Bu içerik 1434 kez okundu.

Cenaze törenine Kayseri Sanayi Odası ve HES Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ın yanında Ankara Sincan Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, eski CEO'su Memduh Boydak ve eski Yönetim Kurulu üyesi Bekir Boydak, Adalet Bakanlığı'ndan alınan özel izinle kelepçeli olarak katıldı.

Huriye Boydak oğulları Hacı, Memduh ve Bekir’in tutuklanmasının ardından bir süre önce rahatsızlanarak hastanede tedaviye alınmıştı.Fakat dün sabah yaşamını yitirdi. Boydak ailesinin yaptığı başvuru üzerine Ankara’da tutuklu bulunan Boydak kardeşler alınan özel izinle, jandarma ve infaz koruma memurlarının nezaretinde cezaevi aracıyla bu sabah Kayseri’ye getirildi.Cenaze öncesinde hastane morgundaki annelerini son kez gören Boydak kardeşler daha sonra Alpaslan mahallesindeki evlerine geçtiler. Boydak kardeşler önlem alan jandarmalar tarafından birinci derece akrabalarının dışında kimseyle görüştürülmedi.


Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde camiye çıkan yollar trafik ekipleri tarafından kapatılırken emniyet müdürlüğünün geçici mosebe aracıyla sürekli tarama yaptığı cami avlusunda ve etrafında çok sayıda sivil polis ve jandarma görev yaptı. İkindi namazının ardından, cenaze namazında cemaatin saf tuttuğu sırada cezaevi aracından kelepçeli olarak indirilen Hacı, Memduh ve Bekir Boydak ile Nevşehir'de tutuklu bulunan yeğenleri İlyas ve Murat Boydak alkışlar eşliğinde annelerinin tabutu önünde saf tuttu.

Bu sırada cami cemaatinden bazı kişilerin, Boydak kardeşlerin ellerindeki kelepçelerin bir an önce çözülmesi için jandarmalara 'Kelepçeleri açın' diye bağırdığı görüldü.Bazı vatandaşların da 'Asıl FETÖ'cüler mecliste' diye bağırdığı duyuldu. Kayseri Müftüsü Şahin Güven, cenaze namazı öncesi 'Bugün burada bir annemize son görevimizi yapmak için toplandık. Dinimiz gereği sukunet içinde gereğini yapın. Alkışlama, protesto benzeri şeyler olmasın. Allah rızası için bir mümine dinimiz gereği yapılması gerekeni yapıp, namazımızı huşu içinde kılacağız' diyerek cemaati sakinleştirirken cenaze namazı sırasında tutuklu Boydak kardeşlerin kelepçeleri çıkarıldı.

Tutuklu Boydak kardeşler ve 2 yeğenleri, anne Huriye Boydak'ın Asri mezarlık 1'inci kapıdaki mezarına defin törenine katıldıktan sonra, taziyeleri kabul ettiler.

kaynak:DHA

boydak boydak holding boydak kardeşler huriye boydak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?