Google Drive'dan bakanlık engeli kalktı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta hesaplarının Redhack tarafından hacklenmesi sonrası erişim engeli getirilen Google Drive'a erişim engeli kaldırıldı.

Google Drive'dan bakanlık engeli kalktı!
Bu içerik 723 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta hesaplarının Redhack tarafından hacklenmesi sonrası erişim engeli getirilen, Bulut servisleri deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan ve Türkiye’de de milyonlarca kullanıcısı bulunan Google Drive’a erişim engeli kaldırıldı.

Ne olmuştu?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta hesaplarının Redhack tarafından hacklenmesi sonrası sızdırdığı mailleri yüklediği bulut tabanlı paylaşım platformları Dropbox ve Google Drive’a erişim engeli getirildi.

Dropbox’a ve Google Drive'a getirilen erişim engelini, engellenen web sitelerini takip eden oluşum EngelliWeb ve bilişim hukuku uzmanı Prof. Dr.Yaman Akdeniz Twitter hesaplarından duyurdu

RedHack’ın Bakan Albayrak'ın sızdırdığı maillerini yüklediği, bir başka bulut tabanlı paylaşım platformu Google Drive’a da erişim engeli getirildi.

Bakan Albayrak’ın elektronik posta hesapları hacker grubu RedHack tarafından ele geçirilmişti.RedHack 23 Eylül’de, Alp Altınörs ve Aslı Erdoğan başta olmak üzere solcu muhaliflerin 27 Eylül’e kadar serbest bırakılmamaları durumunda Albayrak’ın hesaplarındaki mailleri yayınlamaya başlayacağını duyurmuştu. Grup sürenin dolması ardından dediğini yapmıştı.

RedHack, son olarak Doğan medyanın yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Yalçındağ tarafından gönderilip Albayrak’a da iletildiğini belirttiği bazı mailleri ifşa etmiş, Yalçındağ ise söz konusu maillerin kendisine ait olmadığını iddia etmişti

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Yalçındağ, Doğan yayın başkanlığı görevinden ayrılma kararı aldığını yazılı açıklamayla duyurmuştu.

google drive erişim engeli berat albayrak enerji ve tabii kaynaklar bakanı redhack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?