CHP’li Muharrem İnce : ‘AKP – FETÖ kavgası hikaye'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kanserden hayatını kaybeden CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı'nın ablası Nurdan Ocakçı Türkant'ın cenazesi için gittiği Zonguldak'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP’li Muharrem İnce : ‘AKP – FETÖ kavgası hikaye'
Bu içerik 559 kez okundu.

 

Şemdinli'de bugün yaşanan bombalı saldırıyı kınayan Muharrem İnce, "2002'de bir yılda verdiğimiz şehit sayısını artık bir günde veriyoruz. Bugün de 10 askerimiz şehit oldu. Oslo'da, İmralı'da pazarlık yapanlar, operasyon emri vermeyen valilerin hiçbirisi ortada yok. Oslo'da CHP'yi şikayet edenler, ortalıkta yok. Yine 'Kanı yerde kalmayacak' nutukları, yine 'Hesap soracağız' nutukları var" dedi

‘Komisyon Başkanı FETÖ’nün avukatı’
TBMM’de kurulan 'Fethullahçı Terör Örgütü’nü Araştırma Komisyonu Başkanlığı’na getirilen Reşat Petek'in bir zamanlar FETÖ'nün avukatlığını yaptığını savunan İnce:

"15 Temmuz'dan bu yana toplumu derinden ilgilendiren bir konu var. Bir darbe girişimi. 1957'den 2016'ya kadar bu topraklarda 10 kez askeri müdahale oldu. Kimi muhtıra idi, kimi darbe idi. Fakat onuncusu farklı. Bu bir terör örgütünün eylemi. Meclis'te bir komisyon kuruldu. Darbeleri araştıracakmış bu komisyon. Başkanı kim? Başkanı FETÖ'nün avukatı. Geçmiş sözlerine bakarsanız, bu konuda FETÖ'nün siyasi uzantıları bugün FETÖ'yü araştıracakmış. Yani bu örgütü çözmeye çalışıyorlar. Geçmişte FETÖ'yü kim övmüş? Bir, meclis tutanaklarına, iki, televizyon programlarına baksınlar. Üç, gazetelerde yazılanlara baksınlar. Komisyon başkanı yaptıkları kişinin geçmişte söylediklerine baksınlar. Bence bu neye benziyor biliyor musunuz? Tilkiyi kümese bekçi yapmışlar." Yorumunda bulundu.

 

‘Numaradan konuşuyorlar’
AKP'nin Fethullah Gülen'in iade edilmesini aslında istemediğini iddia eden İnce, "Türkiye'deki bu kavga, FETÖ-AKP kavgası hikayeden bir kavgadır. Bunlar aynı bedende beslenen iki canlıydı. Bunlar aynı bedende 14 sene birlikte yaşadılar, birlikte beslendiler. İkisinin de ortak tarafları var. İki kardeş kavga yapıyor, zararı komşular çekiyor. Şimdi numaradan Fethullah Gülen'i Amerika'dan getirmek istiyormuş gibi yapıyorlar. Şundan emin olun ki AKP asla Fethullah Gülen'in iadesini istemiyor. Çünkü Fethullah Gülen iade olursa konuşacak, eski ortaklıklarını anlatacak. Nasıl onlar için kanun çıkarıldığını, nasıl onlar için anayasa değişikliği yapıldığını, nasıl FETÖ için yönetmelik değişikliği yapıldığını, FETÖ'ye nasıl arsalar, binalar bağışladıklarını, 17 üniversiteyi nasıl kurduklarını, hepsini anlatacak. İade edilsin istemiyorlar. Numaradan bunu konuşuyorlar" ifadelerini kullandı

kaynak:SPUTNIK

 

FETÖ AKP CHP 15 temmuz Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?