İbadi'den Erdoğan'a cevap ''Topraklarımızın kendi adamlarımızın kararlılığıyla kurtaracağız, video çağrısıyla değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak Başbakanına 'Sen bizim muhatabımız değilsin bildiğimizi okuyacağız' demesi üzerine Irak Başbakanı İbadi'den cevap geldi

İbadi'den Erdoğan'a cevap ''Topraklarımızın kendi adamlarımızın kararlılığıyla kurtaracağız, video çağrısıyla değil
Bu içerik 876 kez okundu.

Irak Başbakanı Haydar el İbadi TSK birliklerinin Irak topraklarındaki Başika’dan çekilmesini istemişti.Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü konuşmasında “Sen benim muhatabım değilsin, seviyemde, kalitemde değilsin. Irak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Musul operasyonuna da katılacağzı” diyerek İbadi'ye yanıt verdi.

İbadi’nin sözcüsü Saad el Haditi, AFP’ye yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ateşe benzin döktüğünü’ öne sürerek “Türkiye’den gelen açıklamaların, hukuk ve güvenlik meselesini kişisel probleme dönüştürdüğünü” ifade eden Haditi, “Anlaşılan Türkiye, Irak’la sorunun çözme konusunda ciddi değil” diye konuştu.

Al Sumaria televizyonuna demeç veren Irak Hükümet Sözcüsü Saad El Hadisi, “Erdoğan’ın bugünkü açıklamaları sorumsuzca. Bu açıklamalara üzüldük. Söz dalaşı taraftarı değiliz. Irak’ın iç işlerine müdahaleyi durdurmak için Irak hükümetinin pozisyonunu dile getiriyoruz” dedi.

El Hadisi, “Türkiye temsilcilerinin konuşmaları, asılsız ve sorumsuzca yapılan suçlamalar düzeyine ulaştıktan sonra Türk tarafıyla görüşmenin artık etkili olmadığına kanaat getirdik” ifadelerini kullandı
 
İbadi, "Biz senin düşmanın değiliz ve topraklarımızın kendi adamlarımızın kararlılığıyla kurtaracağız, video çağrısıyla değil" dedi.

kaynak:T24

haydar el ibadi TSK ERdoğan ırak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?