Müebbete çarptırılan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün infazı durduruldu

Kuvvet Köseoğlu’nun 1996’da öldürülmesi davasında yargılanan ve müeebbet hapis cezasına çarptırılan Metro Turizm’in patronu Galip Öztürk’ün infazı durduruldu

Müebbete çarptırılan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün infazı durduruldu
Bu içerik 684 kez okundu.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre Kuvvet Köseoğlu'nun 1996 yılında Beyoğlu'nda öldürülmesi olayı ile ilgili yargılanan Galip Öztürk’ün infazıyla ilgili olarak mahkeme, infazın durdurulması kararı ile birlikte yargılamanın yenilenmesi kararı verdi.Hakkında verilen müebbet hapis cezasının iki yıl önce Yargıtay'da kesinleşmesi sonrası Galip Öztürk yurtdışına çıkmıştı.

Yargıtay onadı

Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Öztürk hakkında 4 yıl önce müebbet hapis cezası vermiş,karar Yargıtay 1. Ceza Dairesi 2014 yılında onanmıştı

Galip Öztürk, geçtiğimiz günlerde, avukatı aracılığıyla İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurmuş ancak mahkeme, infazın durdurulması talepli başvuruyu geri çevirmişti.

Öztürk'ün avukatı son olarak İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.

İnfazı durduruldu

İstanbul 20.Ağır Ceza Mahkemesi, Galip Öztürk'ün avukatının yaptığı itirazına ilişkin kararını bugün verdi. Mahkeme,kararında, 'yargılamanın yenilenmesi' ile birlikte, 'müebbet hapis cezası ile ilgili infazın durdurulması'na yer verildi.

Aynı zamanda açıklanan kararda, Öztürk'ün, daha önce Fetullahçı Terör Örgütü'ne yaptığı mali desteği çekmesi nedeni ile ‘FETÖ'nün kendisini hedefe koyduğuna da yer verildi. 

Galip Öztürk adına verilen dilekçede, ‘FETÖ'nün emniyet ve yargıdaki üyelerince Öztürk'ün kurmaca delillerle mahkûm edildiğine’ yer verildi. Bu savunma cümlesi açıklanan kararda da yer aldı. 

Mahkeme kararında, bu iddiaları destekleyecek delilerin de sunulduğuna işaret edildi. 

 

galip öztürk metro turizm FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?