Türkiye, CS: GO'da Dünya Şampiyonu oldu

Sırbistan'ın Belgrad şehrinde düzenlenen 2016 CS: GO Dünya Şampyinası finalinde Arjantin ile karşı karşıya Türkiye, rakibini 2-1 geçerek CS:GO Şampiyonluğu'na ulaştı.

Türkiye, CS: GO'da Dünya Şampiyonu oldu
Bu içerik 1181 kez okundu.

Sırbistan'ın Belgrad şehrinde düzenlenen 2016 CS: GO Dünya Şampyinası finalinde Arjantin ile karşı karşıya Türkiye, rakibini 2-1 geçerek CS:GO Şampiyonluğu'na ulaştı.

Yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle gecikmeli başlayan final müsabakası, Best Of 5 (Five) formatı yerine Best Of 3 (Three) formatında oynanan final karşılaşmalarının ilk maçı de_train haritasında oynandı. Arjantin ekibi kısa sürede 11-0 gibi farklı bir skora ulaştı. Ancak Milli Takım, hızlı şekilde toparlanarak durumu 13-13'e getirdi ve daha sonra 16-14'lük skorla ilk haritayı galip kapattı.

Serinin ikinci maçı ise de_overpass haritasında oynandı.İkinci maça da tutuk başlayan milli takımımız, ilk maçta sergilediği geri dönüşü ikinci maçta gösteremedi. Arjantin de_overpass haritasını 16-5 kazanarak seriyi 1-1 eşitledi.

Serinin ikinci karşılaşması de_overpass haritasında oynanırken, milli takım ilk maçta olduğu gibi bunda da tutuk başladı. Arjantin bu haritayı 16-5'lik skorla geçerek durumu 1-1'e getirdi.

Üçüncü ve son karşılaşma de_cbble haritasında oynandı. İlk iki maça kıyasla çok daha kontrollü bir oyun sergileyen millilerimiz son maçı 16-8 seriyi de 2-1 kazanarak 2016 CS: GO Dünya Şampiyonu oldu.

CS: GO nedir?

Serinin önceki oyunları gibi Global Offensive, görev tabanlı birçok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler (Terrorists) veya terörle mücadele ekibi (Counter-Terrorists) takımlarından birini seçerler. Örneğin, yıkım haritalarında (de_) teröristler bomba kurmaya çalışırken, terörle mücadele bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışır. Global Offensive'e önceki oyunlardaki görevlere ek olarak silah yarışı (arms race) denilen bir mod eklenmiş, bu modla birlikte klasik Counter-Strike haritalarının yanında farklı haritalar da oyuna dahil edilmiştir.

Önceki oyunlarda olduğu gibi, Global Offensive'de de bir tur görevlerin tamamlanmasıyla veya düşman takımın imha edilmesiyle sona erer ve yeni bir tur başlar. Tur bitmeden ölen oyuncular, dirilmek için turun bitmesini beklemek zorundadır. Oyuncular önceki turdaki performansına göre alacağı parayla silah ve ekipman satın alabilir.

türkiye cs go cs go nedir cs go hakkında türkiye csgo türkiye csgo takımı türkiye csgo şampiyonluk csgo şampiyonu csgo şampiyonası nerede csgo takımı türkiye csgo takımında kimler var csgo oyunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?