AKP'li vekil darbe komisyonuna ifade verecek!

TBMM'de kurulan 'FETÖ/PDY 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda tanıkların dinlenmeye başlanacağı toplantı bugün saat 14:00'te başlayacak. Toplantıda tanık sıfatında ilk ifadeyi verecek ismin AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin olduğu öğrenldi.

AKP'li vekil darbe komisyonuna ifade verecek!
Bu içerik 443 kez okundu.
AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin'in komisyon üyelerine kapsamlı sunum yapacağı, darbe gecesine ilişkin bilgi ve belgelerden oluşan bir dosya hazırladığı, sözlü sunumuyla birlikte dosyayı komisyona teslim edeceği öğrenildi. TBMM'de oluşturulan FETÖ/PDY 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na tanıkları dinleyeceği ilk toplantısını bugün saat 14.00'de gerçekleştirecek. Komisyon Başkanı Burdur Milletvekili Reşat Petek'in imzalı yazısıyla komisyona davet edilen ve ilk tanık olarak dinlenecek olan Denizli Milletvekili Şahin Tin'in darbe gecesine ilişkin bilgi ve belgelerden oluşan bir dosya hazırladığını, sözlü sunumuyla birlikte komisyona teslim edeceği öğrenildi.

"K
omisyona vereceğim bilgi ve belgelerin yürütülen incelemeye katkı sağlayacağı düşüncesindeyim"

Yazılı açıklama yapan ve darbe girişimi ile sonrasında Denizli'de birçok bilgi ve belge elde etme imkanı bulduğunu vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, "Kamuoyunun da bildiği üzere milletin vekili olarak mağdur sıfatıyla FETÖ/PDY ve elebaşı hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştum. Bu yönüyle de komisyona vereceğim bilgi ve belgelerin yürütülen incelemeye katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Çünkü bu milletin bir ferdi olarak 15 Temmuz darbe girişiminin ben de bir mağduruyum" dedi. Denizli'nin 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinde hayati bir sorumluluğu yerine getirdiğini ifade eden Tin, "Ankara ve İstanbul'daki darbecilere destek vermek için Çardak havalimanına doğru yola çıkan askeri birlikler şahsımın, bu davaya gönül vermiş arkadaşlarımızın 'gün bugündür' çağrılarına kayıtsız kalmayan kahraman ve cesur Denizli halkı tarafından engellenmiştir. Bu olaydan hareketle Denizli insanının kahramanlığının hainlerin emellerine ulaşmasının engellenmesi noktasında önemli bir dönüm noktası olduğu aşikardır. Komisyona ilk davet edilen kişi olmamın vekili olmaktan onur duyduğum Denizli halkının o karanlık geceyi aydınlatan duruşunun karşılığı olduğunu değerlendiriyorum" dedi.(dha)
şahin tin akp milletvekili fetö pdy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?