MHP'den CHP'ye: Kendileri PKK'nın don lastiğidir

Başkanlık tartışmaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Saray'ın yedek lastiği" ifadelerini kullanan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'ye MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan cevap geldi.

MHP'den CHP'ye: Kendileri PKK'nın don lastiğidir
Bu içerik 492 kez okundu.

Başkanlık tartışmaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için  "Saray'ın yedek lastiği" ifadelerini kullanan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'ye MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan yanıt geldi. Büyükataman, partisini eleştiren CHP'li Selin Sayek Böke'ye, "Kendisi, sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK’nın 'don lastiği' oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamıyla bilinçaltlarının dışa vurumudur" diye karşılık verdi.

Büyükataman'dan ağır itham

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: "Diğer bir siyaset kuklası CHP’li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK’nın 'don lastiği' oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamıyla bilinçaltlarının dışa vurumudur.

CHP,  MHP’nin siyasetini sorgulayacağına 'ailece HDP’ye oy verdik' diyen dönemin Genel Başkan Yardımcısını sorgulamalıdır. Bebek katilinin posteri altında yürüyüşe katılan milletvekilini ve şu anda kelle koltukta PKK ile mücadele eden polisimize ve askerimize suç duyurusunda bulunan bir diğer Genel Başkan Yardımcısını sorgulamalıdır.

Che Guevara Tişörtlerine tepki

Milliyetçi Hareket Partisi; Türkiye ve Türk milleti için vardır. Biz sorumlu ve millî muhalefetimizi yine yapacağız; ama siyasi mücadelenin ahlaki ve vicdani dengeden mahrum olmasına izin vermeyeceğiz. Bu devlet bizimdir. Bu millet biziz. CHP’liler ya PKK leşlerine ağıtlar yakar ya da Che tişörtleriyle Meclis’te gösteri yapmaya kalkışır. Milliyetçilik, Bolivya dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevara için zırlayıp da sıra Kazak kahramanı Osman Batur’a gelince susmak hiç değildir. CHP zihniyeti bunu anlayamaz.

Bu sebeple CHP’nin sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. Milliyetçi Hareket’e bu konularda dil uzatmak sicili bozuk, sabıkası kabarık zihniyetlerin haddi ve hakkı değildir."(t24)

mhp chp selin sayek böke ismet büyükataman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?