NATO: Suriye ve Irak'tan en çok etkilenen NATO üyesi Türkiye

Roma'daki NATO Koleji'nde düzenlenen "NATO'nun Akdeniz ve Orta Doğu'da Ortaklarıyla İşbirliği" konferansında konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin pek çok terör saldırısıyla karşı karşıya kaldığından bahsetti.

NATO: Suriye ve Irak'tan en çok etkilenen NATO üyesi Türkiye
Bu içerik 484 kez okundu.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, Roma'daki NATO Koleji'nde "NATO'nun Akdeniz ve Orta Doğu'da Ortaklarıyla İşbirliği" başlıklı konfernsa katıldı. Söz konusu konferansta söz alan Stoltenberg Türkiye'nin pek çok terör saldırısına maruz kaldığına dikkat çekti.
 
Stoltenberg'den Türkiye açıklaması
 
Stoltenberg, konferans sırasında gazetecilerin, "Türkiye, askerlerinin şiddet kullanılarak bölgeden çıkarılmaya çalışılması durumunda, NATO'dan yardım isterse ne yapılacak?" sorusunu yanıtlarken, "Türkiye, Suriye ve Irak’daki durumdan en çok etkilenen NATO ülkesi" dedi ve ekledi: 

"Türkiye kendini savunması gereken pek çok terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı"

"Türkiye kendini savunması gereken pek çok terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Ayrıca unutulmamalıdır ki, Türkiye en yüksek göçmen nüfusunu barındıran ülke. Hepimiz kabul etmeliyiz ki, Türkiye jeopolitik ve jeostratejik konumu nedeniyle önemli bir NATO müttefiğidir. NATO olarak biz, Suriye ve Irak’daki bu duruma bir çözüm bulacak her türlü çabayı destekleyeceğiz. NATO aynı zamanda koalisyon güçlerini de hem IŞİD’le savaşlarında askeri olarak hem de politik müzakerelerde desteklemeye devam edecektir. Bu uzun bir yol, güç bir iş; ancak, haftasonu çok önemli olduğunu düşündüğümüz görüşmeler yapılacak" diye ekledi. (dha)
stoltenberg nato türkiye açıklaması terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?