Başbakan Yıldırım: 'Başkanlık sistemini getirelim, sorunları bitirelim'

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de 175 projenin toplu açılış törenine katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 'Başkanlık' sistemi açıklaması hakkında, 'Ama biz de diyoruz ki darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye'nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve mutlaka güçlü, tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir' ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım: 'Başkanlık sistemini getirelim, sorunları bitirelim'
Bu içerik 462 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de 175 projenin toplu açılış törenine katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 'Başkanlık'  sistemi açıklaması hakkında, 'Ama biz de diyoruz ki darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye'nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve mutlaka güçlü, tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir' ifadelerini kullandı.

Başkanlık sistemi değişikliğini sonucu ne olursa olsun millete getireceklerini söyleyen Yıldırım, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Biliyorsunuz 2 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli dedi ki, 'Artık şu anayasa meselesini halledelim. Bizim düşüncemiz, yani Milliyetçi Hareket Partisinin düşüncesi parlamenter sistemi daha da güçlendirmek. Ama biz de diyoruz ki darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye'nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve mutlaka güçlü, tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir. Başkanlık sistemini getirelim, sorunları bitirelim. Biliyorsunuz yaptığımız referandumla birlikte cumhurbaşkanı artık sizler tarafından seçiliyor. Şimdi bu fiili durumu, mevcut durumu anayasayla düzeltmek gerekiyor. Bahçeli bunu da söylüyor. Biz de diyoruz ki 'Eğer böyle diyorsanız biz de hazırız. Gelin bu anayasa değişikliğini Meclis'ten geçirelim ve milletin önüne götürelim'. Milletten korkulur mu? Milletten korkulmaz. Darbe savuşturan milletin önünde selam durulur, selam. Onun için bu anayasayı Meclis'e getireceğiz, Meclis'ten 330 oyu ve üstünü alır almaz doğru önünüze geleceğiz. Sizlerin onayına sunacağız. 367 dahi olsa yine millete soracağız. Çünkü bu önemli iş. Önemli işlerin adresi millettir."

binali yıldırım akp mhp başkanlık sistemi devlet bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Leyla     0000-00-00 Başbakanım bendinin tlf numaranızı istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?