Nijerya Devlet Başkanından olay yaratacak açıklama!

Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari'nin karısı Ayşe Buhari'nin kocasının tekrar aday olması durumunda onu artık desteklemeyeceğine yönelik açıklamasına Muhammed Buhari'den tartışma yaratacak bir yanıt geldi.

Nijerya Devlet Başkanından olay yaratacak açıklama!
Bu içerik 521 kez okundu.

Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari'nin karısı Ayşe Buhari'nin kocasının tekrar aday olması durumunda onu artık desteklemeyeceğine yönelik açıklamasına Muhammed Buhari'den tartışma yaratacak bir yanıt geldi. Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, Ayşe Buhari'ye, "O benim mutfağıma ve diğer odaya ait!" diye yanıt verdi.

AP'nin haberine göre Buhari'nin bu yorumu, Almanya BaşbakanıAngela Merkel'le ortak basın toplantısı düzenlediği sırada geldi.

Merkel açıklamaya güldü

Buhari'nin açıklaması sırasında tam yanında duran Merkel ise önce bir bakış fırlattı, ardından güldü.

Ayşe Buhari ne demişti?

Nijerya liderinin eşi Ayşe Buhari, BBC ile yaptığı röportajda, "Bana henüz söylemedi, ama eşi olarak karar verdim ki eğer 2019'a kadar böyle devam ederse, dışarı çıkıp seçim kampanyası yapmayacağım. Hiçbir kadına da daha önce yaptığım gibi oy verin demeyeceğim. Bunu asla tekrarlamayacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Ayşe Buhari, söz konusu röportajda, kabinede değişiklik yapılmasını istediğini belirterek, eşinin üst düzey yetkililerin çoğunu tanımadığını söylemişti.

nijerya devlet başkanı muhammed buhari ayşe buhari cinsiyetçi açıklama merkel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?