Devlet Bahçeli: 'Böyle bir hayırlı gelişmeyi sabote etmek doğru değil'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu haftanın başında gündeme bomba gibi düşen Başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin "Neyi anlatmak istediğim ve tam anlattığım kanatindeyim. Herkesin bildiği gibi anlama çabası içinde bu çabaya da saygı duyuyorum. Bu konuda ısrarcı olan siyasi iktidar önerisini getirsin. Önce Meclis'e nasıl bir metin gelecek, görelim. Böyle bir hayırlı gelişmeyi sabote etmek doğru değil" dedi.

Devlet Bahçeli: 'Böyle bir hayırlı gelişmeyi sabote etmek doğru değil'
Bu içerik 738 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi ile ilgili tartışmalara ilişkin, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu haftanın başındn beri ciddi tartışmalara neden olan açıklamalarının ardından tekrar söz alan Bahçeli, "Neyi anlatmak istediğim ve tam anlattığım kanatindeyim. Herkesin bildiği gibi anlama çabası içinde bu çabaya da saygı duyuyorum. Tartışmalar siyaseti zenginleştirecek ve sistem tartışmalarına son verecek hayırlı bir sonuca ulaşırsa da bundan memnuniyet duyacağımı ifade edeyim" diye konuştu. 

Bahçeli'nin konuya dair yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bugün ulaştığımız boyut başkanlık sistemine geçelim mi düzeyindedir. Bir de fiili durum var. Bu durum devam ederse siyaset yeni bir kaos dönemine sürüklenebilir. Bunun önlemek için biz bu konuda ısrarcı olan siyasi iktidarın önerisini getirmesini istedik. Meclis'e gelinir, Meclis'te 330 ile 367 aralığında bir sonuç çıkarsa, tabiatıyla referanduma gitmek lazım. Ama böyle bir hayırlı gelişmeyi sabote etmek doğru değildir. Böyle bir hayırlı gelişmeye başka türlü yaklaşarak kaos ve kriz ortamının devamında veya bir başka ifadeyle şu an yaşanmakta olan fiili durumun devamını arzulayanlar ise Türkiye'de kaosun kurucuları, kaosun yaşatıcıları ve darbe çağrıcıları olarak da tarihte yerini alacaklardır."

"CHP'ye yanıt vermeye gerek yok"

CHP'li Selin Sayek Böke'nin açıklamalarına dair soruya ise Bahçeli şu yanıtı verdi: "CHP'ye yanıt vermeye gerek yok. Çünkü birileri CHP adına medyaya konuşuyorsa ona yanıtı önce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun vermesi gerekir."(sol haber)

devlet bahçeli başkanlık sistemi tartışmaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?