Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Zerre kadar yiğitlk varsa, gel ülkene dön''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Rize'de toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı, "İnlerine gireceğiz dedik. Onlar kaçsın, biz kovalaycağız dedik. Kaçıyorlar mı? Kaçtıkları yerin vatandaşı olsunlar. Onlar bu memleketin vatandaşı olmayacaklar'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Zerre kadar yiğitlk varsa, gel ülkene dön''
Bu içerik 394 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Rize'de toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı, "İnlerine gireceğiz dedik. Onlar kaçsın, biz kovalaycağız dedik. Kaçıyorlar mı? Kaçtıkları yerin vatandaşı olsunlar. Onlar bu memleketin vatandaşı olmayacaklar'' dedi.

Memleketi Rize'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, FETÖ lideri Fethullah Gülen'e yönelik olarak, ''Zerre kadar yiğitlk varsa, gel ülkene dön. Sığınma Amerika'ya. Burada yargılan. Ama gelemez. Niye? Korkakların şanı kaçmaktır, kaçmak. Korkaklar, zafer takı dikemez, onu yiğitler diker'' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik İstanbul ve Ankara'da anıt dikileceğini açıklarken, CHP'nin Yenikapı Mitingi'ne yönelik açıklamalarını hatırlatarak, ''Olsan ne yazar olmasan ne yazar  Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

 • Milletimize layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar artık onlar bu toprakların vatandaşları olamayacaklar. Havalimanı inşası ile ilgili müjdeyi de burada veriyorum 2 Kasım'da ihale dosyalarını alıyoruz.
 • İnlerine gireceğiz dedik. Onlar kaçsın, biz kovalaycağız dedik. Kaçıyorlar mı? Kaçtıkları yerin vatandaşı olsunlar. Onlar bu memleketin vatandaşı olmayacaklar.
 • Siz ne mübarek bir milletsiniz. Bizim nene hatunlarımız da Mehmedimiz var. 15 Temmuz gecesi usanmadınız, yılmadınız. Ey FETÖPensilvanya'dan bu ülkeyi yönetemezsiniz dediniz. 
 • Sen korkaksın. Korkaklar zafer tak'ı dikemez. Sen de yiğitlik varsa dön, gel burada yargılan. Ama gelemez. 15 Temmuz şehitler köprüsünün girişine bir anıt dikeceğiz. Bir de Ankara'ya dikeceğiz. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. 
 • FETÖ, PKK, DAEŞ, DHKP-C gibi terör örgütüdür. Bu yapıda olan herkes terör örgütü mensubudur. 
 • 15 Temmuz topyekun bir saldırının ifadesidir. Türkiye tarihinin en ciddi işgal tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktı.
 • Kusura bakmayın Musul'un ne DEAŞ terör örgütüne ne de başka terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyiz.
 • Türkiye'nin Suriye'de başlattığı operasyonu önlemek isteyenlerin, 15 Temmuz'un arkasında olmadığını söyleyenin ya dünyadan haberi yoktur ya da bizzat kendisi de bu işin içindedir. Aynı şekilde Başika'daki Türk askerinden rahatsız olanlarla ülkemizi Musul operasyonunun dışında tutmak için yırtınanlarla '15 Temmuz'un ilgisi yok' demek, milletin aklıyla alay etmek demektir. Bunu biz yutmayacağız.
 • Cerablus'a girdik, arkadan El Rai'ye girdik. Şimdi ilerliyoruz, nereye Dabık'a ilerliyoruz ve orada 5 bin kilometrekarelik bir alanı terörden arındırılmış güvenli bölge olarak ilan edeceğiz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ama ülkemizde 3 milyon mülteci var. Onlara yer hazırlayalım, onlar topraklarına dönsünler, onları güvenli şekilde orada yaşatalım, atacağımız adım bu.
 • Şu anda koalisyon güçleriyle bugün Dışişleri Bakanım Lozan'da teklifi yapacaklar. Biz, koalisyon güçleriyle beraber DEAŞ terör örgütüne ve diğer terör örgütlerine karşı orada mücadeleye varız. Başika üssümüz konusunda da kimse konuşmasın. Bu üs orada duracaktır. Duracaktır. Çünkü Başika aynı zamanda Türkiye'ye olacak terör saldırıları için bir sigortadır.
 • Yenikapı buluşması, açacağım bugün. Mecburum. İktidar davet ettik teraddüt etmeden kabul etti. Bahçeli davet ettik kabul etti. Sayın Kılıçdaroğlu Yenikapı Mitingi'ne önce hayır dedi. Sonra ne oldu, ne bitti son günden 1 gün önce evet yanıtı geldi. Önce memnunuz dediler, sonra biz böyle bir Yenikapı ruhundan memnun değiliz dedi. (CHP'nin 'Yenikapı ruhundan yana değiliz' açıklamaları) Olsan ne yazar olmasan ne yazar  Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez. Oradaki 5 milyon ne diyor bizim için o önemli. Aynı anda tüm Türkiye'de bir o kadar da ne yaptı  Ekranlardan izledi, 10 milyon. Bizim için o önemli.
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan rize toplu açılış töreni açıklama fetö fırat kalkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?