Burcu Esmersoy'dan meme kanseri vurgusu

Ünlü televizyon sunucusu ve oyuncusu Burcu Esmersoy, Medikal Onkoloji Uzmanı Yard. Doç.Dr. Esat Namal'la birlikte katıldığı "Meme Kanserini Kafaya Taktık" etkinliğinde meme kanserinde farkındalık yaratmak için pembe peruk taktı.

Burcu Esmersoy'dan meme kanseri vurgusu
Bu içerik 1510 kez okundu.

Ünlü televizyon sunucusu ve oyuncusu Burcu Esmersoy, Medikal Onkoloji Uzmanı Yard. Doç.Dr. Esat Namal'la birlikte katıldığı "Meme Kanserini Kafaya Taktık" etkinliğinde meme kanserinde farkındalık yaratmak için pembe peruk taktı.

T24'te yer alan habere göre, meme kanserinde farkındalık için düzenlenen etkinlikler kapsamında, ilki şarkıcı Linet'in katılımıyla Optimum AVM'de düzenlenen organizasyonun ikincisi televizyon sunucus ve oyuncu Burcu Esmersoy'un katılımıyla İstinye Park'ta düzenlendi.

Esmersoy, etkinlikte Medikal Onkoloji Uzmanı Yard. Doç.Dr. Esat Namal ile söyleyişi gerçekleştirirken, meme kanserinde erken teşhis konusunda farkındalık yaratmak için pembe peruk taktı.

Tüm kadınları meme kanseri konusunda duyarlı olmaya çağıran Esmersoy şunları söyledi:

“Benim daha genç olduğum dönemlerde doktorlar belirli bir yaştan sonra kontrole daha fazla dikkat etmek gerektiğini söylüyordu ancak meme kanseri artık çok daha erken yaşlarda görülmeye başladı. Bunun için elle muayenenin de daha erken yaşta başlaması gerekiyor. Meme kanserinden ölüm yok ama geç teşhisin ciddi tehlikesi var. Kadınların meme kanseriyle ilgili danışabileceği pek çok kurum var. AVON var, Türk Kanser Derneği var, belediyeler var.”

Burcu Esmersoy hakkında

Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. New York Üniversitesi'nde "Hospitality, Tourism and Sports Management" eğitimi aldı. 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında "Miss International" seçilerek Türkiye'yi Japonya'da temsil etti ve "Dostluk Güzeli" oldu. 1998 yılında Günel Zeynalova-Didem adlı klipte Didem karakterinde oynamıştır. Kanal D'de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk'te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı. 2014 Yılında Tv8' de yayın hayatına başlayan Ver Fırınada ve 2015 Mart ayında başlayan Komedi Türkiye isimli programı Sunmaktadır.

2006 yılının Nisan ayında NTV'de "Spor Servisi" programının sunuculuğunu yapmış olup NTV Spor kanalında da programları vardır. 2012 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. Popstar 2013 programında sunuculuk yapmaktadır.

Ayrıca Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Burcu Esmersoy çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Anne ve babası boşanmıştır. Çerkes kökenlidir. Burcu Esmersoy, 28 Şubat 2006 tarihinde Ferrari'nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya'da bir kilise nikahı yaptı, evlilikleri 2 yıl sürdü. Dans etmeyi çok sevdiğini ve en sevdiği dans parçasının Dennis Ferrer'in Touched The Sky olduğunu Ayşe Arman'la yaptığı söyleşide belirtmiştir.

burcu esmersoy meme kanseri farkındalık pembe peruk meme kanserini kafaya taktık esat namal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?