DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu yakalandı

DHKP/C terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda örgütün Türkiye sorumlusu yakalandı.

DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu yakalandı
Bu içerik 532 kez okundu.

DHKP/C terör örgütüne  yönelik düzenlenen operasyonda örgütün Türkiye sorumlusu yakalandı. 


DHKP/C terör örgütüne yönelik son 15 gün içerisinde operasyon düzenleyen güvenlik ekipleri  örgütün, mali, lojistik ve Türkiye sorumlusunun da aralarında bulunduğu 11 kişiyi yakaladı. 

Türkiye yapılanması deşifre edildi

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP/C terör örgütünün Türkiye yapılanmasını deşifre etti.  Örgütte cinayet, silahla yaralama, gasp, darp, tehdit, polise saldırı ve gasp eylemlerine karışan örgüt militanları tek tek tespit edilerek operasyonlar düzenlendi. 

Sözde Türkiye sorumlusu 'Yürüyüş' dergisi yazarı

DHKP/C terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda örgütün Türkiye sorumlusu olan C.S.E., ve finans sorumlusu olan G.Y.'nin de aralarında bulunduğu örgütün 11 yöneticisi gözaltına alındı. Örgütün Türkiye sorumlusu olan C.S.E.'nin örgüte ait yayın organı olan "Yürüyüş" dergisinin yazarı olduğu bildirildi.

11 kişi tutuklandı

Habertürk'te yer alan habere göre, Avrupada bulunan merkez yönetim kurulunun aldığı tüm eylem talimatlarının öegüt tarafından C.S.E.'ye gönderildiği tespit edildi.  Gözaltına alınan 11 şüpheli tutuklandı. C.S.E.'nin yerine Türkiye sorumlusu olarak atanan bir diğer kişi daha  yakalandı. Yeni Türkiye sorumlusunun sorgusu devam ediyor.

9 eylem planı aydınlatıldı

DHKP/C terör örgütünün son 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği, cinayet, yaralama, gasp, darp, molotoflu eylem, ikamet ve araca silahlı saldırı, polise saldırı gibi 9 eylem aydınlatıldı.

 

.

dhkp/c terör istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?