Paris'te eşcinsel evlilik yasasına protesto!

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen homofobik eylem dünyanın gözlerini Paris'e çevirmesine neden oldu. Eyfel Kulesi'nin karşısındaki Trocadero Meydanı’nda gerçekleşen eylemde eşcinsel evliliğe olanak tanıyan yasa protesto edildi.

Paris'te eşcinsel evlilik yasasına protesto!
Bu içerik 414 kez okundu.

Fransa’nın başkenti Paris’te on binlerce kişinin destek verdiği homofobik eylem dünya gündeminde dikkat çekti. Sputnik'teki habere göre, Eşcinsellerin evliliğine olanak tanıyan yasayı protesto etmek için, sağcı ve muhafazakâr dernek ve sivil toplum örgütlerinin destek verdiği gruplar soluğu Eyfel Kulesi’nde aldı. Eyfel Kulesi'nin karşısındaki Trocadero Meydanı’ndaki gösteriye katılanlar, büyük tartışmaların ardından 3 yıl önce kabul edilen yasanın iptalini istedi.

Valilik açıklamasına göre, gösteriye 25 bin, protestoyu düzenleyenlere göre ise 200 binin üzerinde katılım

Protestocular, eşcinsellere evlat edinme ve başka birinden suni döllenme ile çocuk sahibi olma hakkı verilmesini eleştiren sloganlar attı.

Valilik açıklamasına göre, gösteriye 25 bin, protestoyu düzenleyenlere göre ise 200 binin üzerinde katılım oldu. Gösteriye, cumhurbaşkanlığı seçimleri için merkez sağın aday adayları arasında yer alan Hristiyan Demokrat Parti Başkanı Jean-Frederic Poisson, Cumhuriyetçiler Partisi Milletvekili Herve Mariton ve aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi Milletvekili Marion Marechal-Le Pen de katıldı.

Cumhurbaşkanı adaylarına eşcinsel yasası baskısı

Fransız basınında çıkan haber ve yorumlara göre, gösteriye katılanlar, mayıs ayında düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde adaylara bu konuda baskı yapmayı hedefliyor.

paris eşcinsel evlilik yasası protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?