3 eski gazeteci için yakalama kararı!

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından kamuda ve özel sektörde başlatılan FETÖ operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kapatılan Today's Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, STV spikeri Şemseddin Efe ve kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarı Abdulkerim Balcı hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

3 eski gazeteci için yakalama kararı!
Bu içerik 341 kez okundu.
15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında gerçekleşen operasyonlar, hız kesmeden devam ediyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, kapatılan Today's Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, STV spikeri Şemseddin Efe ve kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarı Abdulkerim Balcı hakkında yakalama kararı çıkarılması talep edildi.
Savcılıktan nöbetçi mahkemeye sevk yazısı

Savcılığın nöbetçi hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, şüphelilerin, FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları vurgulanarak, FETÖ'ye ilişkin yürütülen birçok soruşturmada söz konusu şüphelilerin adının geçtiği ve benzer suçlardan kaydının bulunduğu kaydedildi. 

Yazıda, "Şüpheliler, medya unsurları vasıtasıyla görsel ve sosyal medyada darbe girişiminin gerçekleşeceğini beyan ederek ve devamında darbe girişimi günü toplumun darbeye karşı koymamasını telkin ederek, hükümetin darbe yoluyla düşürülmesini kanıksatma ve bu yönde algı oluşturma faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Medya gücünün toplumdaki etkinliği nazara alındığında, darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin suçun unsurları açısından belirleyici önem arz etmiştir" denildi.

Mahkeme talebi kabul etti

Yazıda, şüphelilerden darbe girişiminden bu yana haber alınamadığı ve firari durumda oldukları için bu kişilere çağrı yapılamadığı, bu nedenlerle şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarılması talep edildi. 

Talebi değerlendiren İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek, şüpheliler Bülent Keneş, Şemseddin Efe ve Abdulkerim Balcı hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçundan yakalama kararı çıkardı.(dha)
yakalama kararı darbe gazeteciler fetö 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?