Barış Pehlivan beraat etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Gazeteci Barış Pehlivan, beraat ettiği öğrenildi.

Barış Pehlivan beraat etti!
Bu içerik 946 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan gazeteci Barış Pehlivan, hakaret davasından beraat etti. 33. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından görülen duruşmaya tutuksuz sanık Barış Pehlivan katılmazken, avukatı hazır bulundu. Hakim, müşteki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının mahkemeye şikayetten feragat dilekçesi sunduğunu açıkladı. Sanık Pehlivan'ın avukatı Yüksel Topbaş da müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi. Mahkeme, Barış Pehlivan'ın üzerine yüklenen fiilin bu haliyle yasada suç olarak tanımlanmamış olması gerekçesiyle beraatine karar verdi.
Hapsi isteniyordu

İddianamede Barış Pehlivan'ın “Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapsi isteniyordu .
Barış Pehlivan Kimdir?
10 Temmuz 1983, İstanbul
 Türk gazeteci ve yazar.
14 Şubat 2011'de gözaltına alınıp Odatv Davası kapsamında Silivri Cezaevi'nde 19 ay tutuklu kaldıktan sonra, 14 Eylül 2012 de görülen duruşmada tahliye edildi

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında Leman Dergi Grubu'na bağlı kültür sanat dergisi Kaçak Yayın'da muhabirlik yaptı. CNN Türk televizyon kanalında yayınlanan 'Paranın Seyir Defteri', 'Şair Ceketli Çocuk: Kazım Koyuncu', 'Nohut Oda Bakla Sofa' adlı belgesellerde sırasıyla asistanlık, yönetmen yardımcılığı ve editörlük görevlerinde bulundu. 5N1K programı için “Yabancılara Toprak Satışı”, “Şah Mesud Suikastı” gibi dosya ve haberlere imza attı. Pehlivan 2007 yılından bu yana Odatv.com haber sitesinin genel yayın yönetmenliğini yapıyor.

2005–2010 yılları arasında CNN Türk için Oradaydım belgeselini hazırladı. Oradaydım belgeselinde; Türkiye'nin yakın tarihine yansıyan 250’den fazla olayı tanıklarıyla ekrana taşıdı.[5] Oradaydım belgeselinin 24 Şubat 2007 tarihinde yayınlanan bölümünde, 12 Eylül sonrası Diyarbakır Cezaevi’nde yaşanan olaylar ekrana geldi. Programı hazırlayan Pehlivan hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme’ suçundan dava açıldı. Kasım 2008 tarihinde görülen 2. duruşmada beraat etti.

Pehlivan, aynı dava kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Barış Terkoğlu ile birlikte Silivri Cezaevi’nde Sızıntı: Wikileaks’te Ünlü Türkler adlı bir kitap yazdı. Wikileaks tarafından sızdırılan ABD Dışişleri Bakanlığı’na ait kriptoları analiz eden kitap, uzun süre en çok satanlar listesinde yer aldı.

barış pehlivan gazeteci beraat etti erdoğana haaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?