Rusya'dan sahaya inme sinyali!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Musul'da kuşatılan IŞİD'in Suriye'ye doğru kaçması halinde inisiyatif alacaklarını açıkladı.

Rusya'dan sahaya inme sinyali!
Bu içerik 428 kez okundu.

Geçtiğimiz gece başlayan uluslararası destekli harekâtta ilk günde 20 köy IŞİD'den kurtarıldı, ABD operasyonun belirlenen takvimden önde gittiğini açıkladı. 
Harekâtın ikinci gününde Kürt güçleri sabah saatlerinde saldırıları durdurdu, Irak ordusu ve özel kuvvetler ise öğle saatlerinde operasyonu erteledi.

On binlerce sivil kullanılabilir!

Uluslararası Göç Örgütü, Musul'da on binlerce sivilin IŞİD tarafından canlı kalkan olarak kullanılabileceğini duyurdu.
Bağdat'a Musul operasyonunu görüşmeye giden Türk heyetinin temaslarından anlaşma çıkmadı. Irak Dışişleri Bakanlığı, bir kez daha Türkiye'den askerlerini çekmesini istedi.Başbakan Yıldırım: "Musul'daki hava harekâtına Türk savaş uçakları da katıldı" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Musul'da kuşatılan IŞİD'in Suriye'ye doğru kaçması halinde inisiyatif alacaklarını açıkladı: "Musul'un çevresinin tamamen sarılmamasından ötürü oluşan koridor, IŞİD unsurlarının Suriye'ye çekilmesi riskini oluşturuyor. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse, askeri ve siyasi anlamda kararlar alacağız" dedi.

Daha önce: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Türkiye Musul’a girmesin diyorlar, tehdit altındayken nasıl girmeyelim?” ifadelerini kulllanan Erdoğan, Musul meselesi süresince Türkiye’yi saf dışı bırakmaya çalışan politikalara karşı “Türkiye’nin olmadığı bir operasyondan doğabilecek sorunlardan biz sorumlu değiliz, burada bir tarih yatıyor " ifadelerini kullandı. Terörizmle mücadelede tüm terör örgütlerine karşı ilkeli bir yaklaşım gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Erdoğan, "bölgede gelişecek operasyonlarla ilgili masada olacağız" şeklinde konuştu. 

http://www.habermetraj.com/haber/7395/operasyonda-masada-olacagiz.html

Kaynak: Milliyet Haber

türkiye rusya suriye başbakan musul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?