Valilik açıkladı: Gaziantep'te 31 Ekim'e kadar eylem ve etkinlik yasak!

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada PKK, PYD, DHKP-C ile FETÖ/PDY'nin provokasyon ihtimaline karşı 31 Ekim'e kadar kentte her türlü etkinlik ve eylemin yasaklandığı duyuruldu.

Valilik açıkladı: Gaziantep'te 31 Ekim'e kadar eylem ve etkinlik yasak!
Bu içerik 571 kez okundu.
Gaziantep'te 31 Ekim'e kadar her türlü eylem ve etkinliğin yasaklandığını duyuruldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada terör örgütü IŞİD'in sözde sorumlusunun öldürülmesinin ardından hem bu örgüt, hem de PKK, PYD, DHKP-C ile FETÖ/PDY'nin sansasyonel eylem ve provokasyon ihtimaline karşı 31 Ekim'e kadar kentte her türlü etkinlik ve eylemin yasaklandığını belirtildi.
Ohal kapsamında etkinlik yasağı
Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalarda, örgütlerin provokasyon ve sansasyonel eylem amacı güttüğü ifade edildi. IŞİD, PKK, PYD DHKP-C ve FETÖ/PDY'nin misilleme eylem hazırlığında olduğu, bu nedenle 31 Ekim'e kadar kentte OHAL kanunu kapsamında etkinliklerin yasaklandığı kaydedildi.
 
Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

"2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11/m ve 14/c maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/c maddesi gereğince 18- 31 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak olan açık alanlardaki Açık Yer Toplantısı, Basın Açıklaması, Stant Kurma, İmza Kampanyası, Bildiri Dağıtma, Pankart Asma, Çadır Kurma, Oturma Eylemi vb. etkinlikler, genel asayiş ve kamu düzenin korunması amacıyla yasaklanmıştır."
gaziantep ohal etkinlik eylem miting yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?