Sosyal medya kafası!

İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli hemşire Eren G.'nin yoğun bakımdaki bir hastanın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşması büyük tepki topluyor.

Sosyal medya kafası!
Bu içerik 897 kez okundu.

İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli hemşire Eren G.'nin yoğun bakımdaki bir hastanın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşması büyük tepki topluyor.

Olayın ardından Hürriyetin ulaştığı İstanbul Fatih Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Eren G. ile ilgili incelemenin başlatıldığını bildirdi. Konu ile ilgili, hastane yönetiminin, Sağlık Bakanlığını da bilgilendirdiği öğrenildi.

Eksi Sözlük'te bir kullanıcının paylaştığı görüntüde hemşire Eren G.'nin, fotoğrafın altına "Ölmeye ramak kalanlardan bir minicik tablo" yazdığı görülüyor. Hemşirenin paylaştığı idda edilen fotoğrafta,  'Şu an evdeyim arkadaki de çok pahalıya aldığım tablo. 04.20 kafası' ifadeleri var.

Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Nerdedir?

Haseki Hastanesi İstanbul’da Aksaray Fındıkzade yolu üzerinde, sol taraftaki ağaçlık içinde İstanbul’un en eski hastanesi. 
Kanuni Sultan Süleyman’ın zevcesi Hurrem Haseki Sultan tarafından 1539’da Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Civardaki Haseki Camii, büyük bir medrese, imarethane ve sebil de Sinan’ın eseridir. 
Hastanenin yönetimi 1878 yılına kadar Hurrem Haseki Sultanın tesis ettiği vakfa ait iken o yıldan sonra şehremanetine (belediyeye) geçmiştir. 
Hurrem Sultan’ın yaptırdığı bina halen hastane polikliniği olarak hizmet vermektedir. Diğer binalar sonraki yıllarda yapılmıştır. Bugün Haseki Hastanesi 15 faal servisi ve 645 yatağı ile hizmet veren Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlı, tam teşekküllü bir kuruluştur. 

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

hastane haseki sosyal medya instagram sağlık bakanlıgı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?